AktualnościMłodziczkaMłodzik

Po 1/8 Młodziczek i Młodzików

Poziom wielkopolskich finałów w kategorii młodziczek i młodzików wszyscy uważali za bardzo wysoki. I w 1/8 finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tych kategoriach Wielkopolska wyszła z bilansem 7:1.

Wszystkie cztery zespoły młodzików grają dalej. Z pierwszego miejsca i bez straty seta awans uzyskały Enea Energetyk Poznań, który wygrał turniej w Połczynie-Zdroju oraz JET Service Joker Piła – Powiat Pilski,który nie dał szans rywalom na własnej hali. Z drugiego miejsca awansowali młodzicy IUKS Jedynki Poznań, którzy w Gdańsku przegrali tylko z gospodarzem Trefla. Swój cel osiągnęli także młodzicy KPS Progressu Września. Osłabieni kontuzjami wygrali jeden mecz ale dzięki lepszemu stosunkowi setów to oni zajęli drugie miejsce i awansowali do ćwierćfinału. Wyniki wszystkich turniejów, w których startowali Wielkopolanie tutaj.

U młodziczek wynik trzy na cztery. Nie udało się awansować SPS BoxPro Volley Piła. Jedna wygrana w dwóch setach i dwie przegrane w tiebreakach pozwoliły zająć trzecie miejsce na turnieju w Policach. I wielka szkoda pilanek, bo fajnie zaprezentowały się na finale wojewódzkim. Z grupy 1 awans uzyskały UKS Barnim SMS Police oraz UKS Jasieniak Gdańsk. Awans z drugiego miejsca uzyskały dziewczyny Enea Energetyka Poznań. Dwie wygrane i jedna przegrana z gospodyniami ze Stężycy i awans do ćwierćfinałów zapewniony. A z pierwszego miejsca awans UKS Szamotulanina Szamotuły, który był gospodarzem grupy 3 i KS Volley Poznań, który grał w Sulęcinie (gospodarz UKS Agroma Słońsk). Trzy wygrane bez straty seta i szansa na organizację ćwiartek dla dwóch wielkopolskich zespołów. Wszystkie wyniki grup naszych młodziczek tutaj.

Czekamy teraz na losowanie ćwierćfinałów, a te odbędą się już w pierwszy weekend kwietnia.