AktualnościSiatkówka plażowa

Poznaliśmy finalistów Lotto Plaży Wolności Poznań 2022

Już jutro nad Jeziorem Rusałka odbędą się finały eliminacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Pierwsze mecze zaplanowano na 9:30. Najlepsze drużyny Lotto Plaży Wolności Poznań 2022 poznamy około godziny 17:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Po piątkowych eliminacjach, dziś nad Jeziorem Rusałka odbywały się mecze turnieju głównego Lotto Plaży Wolności Poznań 2022. Wzięło w nim udział 16 zespołów żeńskich i tyle samo męskich. Po kilkunastu godzinach rywalizacji poznaliśmy najlepsze ekipy, które kibice będą podziwiać jutro. Dzisiejsze spotkania były bardzo zacięte, w najdłuższym z nich Igor Ciemachowski i Adam Sobstyl pokonali Piotra Groszka
i Kamila Warzochę 2:1 (36:34, 17:21, 15:13). – Poziom turnieju rośnie z dnia na dzień, a już w piątek był bardzo wysoki – mówi Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności Poznań 2022. – Jutro na kibiców czekają najciekawsze mecze mistrzostw Polski. Zapraszam na trybuny – zachęca.

Turniej żeński

Bez porażki do półfinałów awansowały Izabela Błasiak i Justyna Łukaszewska oraz Izabela Zackiewicz
i Aleksandra Zdon. Pierwsza z tych drużyn pokonała kolejno Wiatr i Brzezińską, Gierczyńską i Wardak oraz Kaczmarek i Kubickową, tracąc tylko jednego seta. Reprezentantki Uniwersytetu Warszawskiego bardzo pewnie prezentowały się w końcówkach setów, co dało im awans do najlepszej czwórki. Zdon i Zackiewicz – również mieszkanki stolicy naszego kraju – ograły Lewandowską i Sikorską, Radelczuk i Czuryło oraz Ciężkowską i Łunio. Z jedną porażką do jutrzejszych ćwierćfinałów awansowały Agnieszka Wołoszyn
i Aleksandra Chyła oraz Julia Radelczuk i Julia Czuryło. – To nasz drugi turniej w Poznaniu w tym sezonie, także możemy śmiało powiedzieć, że gra nam się tu świetnie – mówi Izabela Zackiewicz. – Na początku czerwca zajęłyśmy trzecie miejsce w Chwiałce Volley, damy z siebie wszystko żeby jutro też stanąć na podium – dodaje Aleksandra Zdon.   

Turniej męski

Mecze męskie były bardzo wyrównane. Status niepokonanych udało się dziś zachować turniejowej jedynce – Marcinowi Ociepskiemu i Michałowi Kądziole oraz Mateuszowi Ziębie i Janowi Krasińskiemu, rozstawionym z szóstką. Kaman Beach Volleyball Team w drodze do najlepszej czwórki po 2:0 pokonali pary: Petravicius i Kerpe (Litwa), Sdebel i Malec oraz Jaroszczak i Chiniewicz. Proskos Team – MKG Construction – Jakub Sulima przygotowanie motoryczne ograli kolejno Radzikowskiego i Bialkevicha (Polska/Białoruś), Groszka i Warzochę oraz Ciemachowskiego i Sobstyla. – 17:15, 15:13 i 20:18 to wyniki naszych dzisiejszych tie-breaków. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi – relacjonuje na gorąco Jan Krasiński. – Zwłaszcza ostatni mecz był bardzo wymagający. Po drugiej stronie siatki był Igor Ciemachowski, z którym doskonale się znamy. Kilka razy graliśmy razem w drużynie, także znamy swoje zagrania na wylot  – dodaje Mateusz Zięba. Do jutrzejszych ćwierćfinałów zakwalifikowali się wspomniany Igor Ciemachowski
z Adamem Sobstylem oraz Kamil Warzocha i Piotr Groszek.

Bezpłatny wstęp na trybuny

Na niedzielne mecze eliminacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej wstęp jest bezpłatny. Jest to zasługa sponsorów Lotto Plaży Wolności Poznań 2022. Partnerem tytularnym projektu jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, sponsorem strategicznym jest Enea, a partnerem oficjalnym Miasto Poznań. Imprezę wspierają również: Veolia, Terlan, Remondis Sanitech, Przystań Med, Multidental, Peri i Polski Związek Piłki Siatkowej. Harmonogram niedzielnych meczów oraz więcej informacji o imprezie dostępnych jest na stronie www.feniksplay.pl.

Harmonogram zawodów

26 czerwca – turniej główny, mecze finałowe:

godz. 9:30 mecze ćwierćfinałowe kobiet i mężczyzn (boisko 1,2,3,4)

godz. 11:00 mecze półfinałowe  kobiet (boisko 1,2)

godz. 12:00 mecze półfinałowe  mężczyzn (boisko 1,2)

godz. 13:30 mecze o III miejsce kobiet i mężczyzn (boisko 1,2)

godz. 15:00 FINAŁ kobiet (boisko 1), transmisja w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej

godz. 16:00 FINAŁ mężczyzn (boisko 1), transmisja w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej

około godz. 17:00 DEKORACJA

Impreza towarzysząca: Turniej siatkówki plażowej dla zaproszonych zespołów, Partnerów Projektu, 26 czerwca od godziny 11:00 do około 15:00 (dwa boiska 3 i 4).

Informacja prasowa: Jacek Kubiak

Byliśmy nad Rusałką, gdzie mnóstwo ludzi korzystało z pięknej pogody i podziwiało grające zawodniczki i zawodników.

Spotkaliśmy Izabelę Zackiewicz grającą w parze z Aleksandrą Zdon – już wiemy, że spotkamy się z tą parą podczas niedzielnych półfinałów.

Zadowolony z ogrania legendy siatkówki plażowej był Mateusz Podbrączyński

Wrażeniami z turnieju podzielił się z nami Jarosław Lech, który grał w parze z Sebastianem Kaczmarkiem

A o turnieju opowiedział Jacek Kubiak

Już jutro ostateczne rozstrzygnięcia. Wspólnie z organizatorami zapraszamy na trybuny. Będzie się działo!