Aktualności

Pozytywnie na szczeblu i w Tauron Lidze.

MKS Kalisz zwycięski w Tauron Lidze, Energetyk w pierwszej, w drugich ligach też bilans na plus. Całkiem przyjemny weekend w meczach centralnych.

Najważniejszym wydarzeniem weekendu był pierwszy mecz sezonu Energa MKS Kalisz. Na własnym parkiecie kaliszanki podejmowały BKS Bielsko-Biała. Zaczęło się dobrze, bo od prowadzenia 2:0. Pierwszy set wygrany na przewagi 26:24, w drugim trochę łatwiej, bo do 21. Jednak dwa kolejne sety padły łupem przyjezdnych. Najpierw dosyć łatwo po do 17, ale w drugim była już ostra strzelanina zakończona 32:30. Stawką meczu były zatem już tylko dwa punkty. Na szczęście tiebreak dla MKS-u 15:9 i trener Marcin Widera mógł świętować pierwszą wygraną w tym sezonie.

Fot. Energa MKS Kalisz Volleyball

Czwartą wygraną w piątym meczu ligowym zanotował ENEA Energetyk Poznań. Tym razem poznanianki z kwitkiem odprawiły LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0. W drugim secie zwyciężając 25:7. W pozostałych już przebieg był bardziej wyrównany zakończone do 20. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana libero poznańska Julita Rafałko, z którą rozmawialiśmy po meczu. W poniższym nagraniu jest także opiekun młodej grupy kibiców z Dolska oraz trener LOS-u, Bartosz Kujawski:

Kolejną porażkę w tym sezonie zanotował Krispol Września. Tym razem pomarańczowi przegrali z Visłą Bydgoszcz 2:3. Ale pozytywem jest na pewno to, że Krispol z dużo wyżej notowanym rywalem nawiązał równą walkę i że mimo porażki wpadł punkt do ligowej tabeli.

W II Lidze Mężczyzn bilans na remis. Zwycięstwo i porażka. Wygrana dla Wilków Wilczyn po pięciu setach z Ikarem Legnica. Porażkę, której chyba można było się spodziewać poniósł ENEA Energetyk Poznań w meczu z Aniołami Toruń 1:3. Pauzował w tej kolejce Konspol Słupca. W tabeli Wilki trzecie, a Konspol czwarty. Energetyk spadł na miejsce siódme.
Wszystkie wyniki, tabela i terminarz II Ligi Mężczyzn do zobaczenia tutaj.

W II Lidze Kobiet mieliśmy dwa mecze derbowe oraz trzy pojedynki Wielkopolska vs. Polska. W pierwszym meczu derbowym MKS II Kalisz pokonał po pięciosetowym boju GLKS Barycz Janków Przygodzki. W drugim ZSMS Poznań przegrał u siebie z KS Piłą 1:3. O ile w pierwszym secie wygranym przez poznanianki KS chyba został jeszcze w busie, o tyle w trzech kolejnych partiach całkowicie dominował dosyć łatwo wygrywając dwa razy do 12 i 9. Raczej zgodnie z przewidywaniami nawet seta nie ugrał kościański UKŻPS z liderem Libero Aleksandrów Łódzki. W Łodzi ENEA Energetyk II Poznań nie dał seta gospodyniom z ŁKS Siatkówka Żeńska. W meczu Szamotulanina z Volley II Wrocław przewidywaliśmy wygraną Biofarmu z Szamotuł, ale nie zakładaliśmy straty punktów, a tak się stało, bo szamotulanki wygrały dopiero po pięciu setach. Ważne, że wygrana. W tabeli liderem Libero, ale komplet zwycięstw ma też KS Piła i trzeba wspomnieć, że ma jeszcze mecz zaległy. Miejsca od trzeciego do szóstego także zarezerwowane dla naszych zespołów. Odpowiednio: MKS, Energetyk, Szamotulanin i Barycz. Na ósmym jest ZSMS, a tabelę z jednym punktem zamyka UKŻPS Kościan.
Wszystkie wyniki, tabela i terminarz II Ligi Kobiet do zobaczenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *