AktualnościJunior

Przed finałem juniorów 2023 – Enea Energetyk Poznań.

Gospodarz turnieju finałowego i w opinii wielu i naszym też kandydat do zdobycia Mistrzostwa Wielkopolski. Nie można jednak mówić inaczej, skoro ten zespół nie zaznał jeszcze porażki w tym sezonie.

Dwa lata temu złoty medal, rok temu srebro w województwie i półfinał Mistrzostw Polski. W tym roku jednak Enea Energetyk wydaje się być bezkonkurencyjnym w naszym województwie i sporymi możliwościami na zdziałanie czegoś w Polsce. Przede wszystkim juniorzy Energetyka mają sporo możliwości do sprawdzania swoich umiejętności na tle innych. Część występuje w II lidze, dodatkowo gra w III lidze oraz lidze juniorów. I w naszym województwie, Energetyczni są niepokonani.

Pierwszy etap Energetyczni przeszli jak burza. Najpierw pokonali Jantara Kalisz, a później poprawili z Jedynką Poznań. Obydwa mecze po 3:0. Drugi etap niewiele różnił się w wykonaniu poznaniaków, bo w sześciu meczach, które wygrali stracili tylko jednego seta. Pewny awans do finału wojewódzkiego z pierwszego miejsca.

Trener Dominik Hajduk powiedział nam, że nie prowadzi specjalnego trybu przygotowań do turnieju finałowego. Zawodnicy są w rytmie meczowym grając w II i III lidze. Do zespołu dołączyło już czterech siatkarzy z SMS-u Spała i w komplecie trenują w hali gdzie zostanie rozegrany turniej. Jak dodał wszyscy są zdrowi i wszystko odbywa się wedle założonego planu. Treningi głównie opierają się na zgraniu całej drużyny. O dyplomacji wszystkich trenerów z Energetyka pisaliśmy już wielokrotnie. Nasza rozmowa przebiegała następująco:
– Cel na finał?
– Wygrać każdy mecz.
– Typ na mistrza?
– Zobaczymy w niedzielę.
– Kto będzie najtrudniejszym rywalem?
– Wszyscy przyjadą powalczyć o tytuł.

I mniej więcej tak wyglądają rozmowy i próby wyciągnięcia jakiś konkretów.

Kadra zespołu juniorów:
1. Tymon Majewski-Nowak
2. Sergiusz Serafin
3. Artur Becker
4. Alan Okoń
5. Jakub Wiśniewski
6. Igor Tysiak
7. Jakub Kaliszuk
8. Wiktor Mackiewicz
9. Błażej Filipiak
10. Wiktor Dryjański
11. Mateusz Nowak
12. Kamil Laszuk
13. Bartłomiej Browarczyk
14. Krystian Hauk
15. Bartłomiej Ostój
16. Michał Buszkiewicz

Weź udział w ankiecie i odpowiedz, kto wygra finał juniorów. Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *