AktualnościJunior

Przed finałem juniorów 2023 – LOMS JOKER Piła – Powiat Pilski.

W ostatnich sezonach Joker Piła zdominował rozgrywki juniorów w Wielkopolsce. Dwa tytuły mistrzowskie z rzędu w minionych sezonach. Ponadto jako jedyny zespół z Wielkopolski dostał się do ścisłego finału Mistrzostw Polski, gdzie zajął ósme miejsce. Czy w tym roku uda się pilanom powtórzyć te sukcesy?

Obecny sezon LOMS Joker Piła – Powiat Pilski, bo pod taką nazwą klub występuje w tej kategorii, sezon zaczął od zwycięstwa w turnieju rozstawieniowym. Najpierw 3:0 pokonał KPS Progress Wrześnię, a w meczu o triumf w tym turnieju 3:2 drugi zespół Enea Energetyka Poznań.
W drugim etapie pilanie na sześć meczów wygrali cztery. Dwukrotnie przegrali z pierwszą drużyną Energetyka, a pokonali drugą ekipę z Poznania oraz Jedynkę Poznań. Awans do finału wojewódzkiego z drugiego miejsca w grupie.

Naszą tradycją stało się, że kontaktujemy się ze sztabami poszczególnych zespołów i wypytujemy o przygotowania, cele czy raporty kadrowe. W przypadku Jokera o kilka zdań poprosiliśmy trenera Tomasza Aszemberga. Drużyna przygotowuje się do finału tradycyjnym rytmem na własnych obiektach, czyli raz dziennie plus elementy siłowni. Z powodu tego, że finał jest w trakcie ferii zimowych, drużyna nie zdecydowała się na żaden obóz czy mocniejsze przygotowania, aby nie przeciążyć zawodników przed turniejem finałowym. W drużynie są jakieś małe problemy zdrowotne, ale klub powinien się z nimi uporać do weekendu. Skład jest stabilny. Na pytanie o cele, nie padła żadna konkretna deklaracja, a jedynie optymalnie podchodzić do każdego kolejnego meczu i na tej podstawie dopiero będzie można stwierdzić jak dużą siłą dysponuje Joker. Zdaniem trenera Aszemberga dużo łatwiej niż w poprzednich latach jest wytypować faworyta. Upatruje w nim gospodarzy turnieju Energetyka Poznań, który oprócz tego, że będzie grał u siebie, to ma bardzo zbliżony skład do poprzedniego roku, a w Pile nastąpiły jednak spore zmiany. Mimo wszystko Joker jedzie grać o złoty medal. Najważniejszym jest, by po prostu zagrać dobry turniej i aby trener był zadowolony ze stylu. Presji wyniku w tym turnieju nie ma aż tak dużej, gdyż wszystkie zespoły wyjdą do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, bo Energetyk wystawia w turnieju dwa zespoły, a wiadomo, że na szczebel klub może zgłosić tylko jedną drużynę. Trener Aszemberg przypomniał również mecze z Jedynką Poznań czy drugim Energetykiem, gdzie mimo wygranych, trzeba było w te mecze włożyć maksymalnie dużo zaangażowania. Dlatego ten turniej nie będzie łatwy i w każdym meczu trzeba będzie grać na najwyższym poziomie. Trener zadeklarował, że zrobi wszystko, aby w niedzielę zagrać o złoty medal.
Jeśli chodzi o cele na Mistrzostwa Polski, to półfinał byłby dobrym rezultatem, ale sporo zależy od losowania.

Skład zespołu LOMS Joker Piła – Powiat Pilski, przedstawia się następująco:
1. Igor Bartol
2. Kamil Celer
3. Przymysław Cichosz-Drzyga
4. Bartosz Czyż
5. Kasjan Gniazdowski
6. Jakub Grygorcewicz
7. Mikołaj Kamiński
8. Grzegorz Kaźmierczak
9. Jakub Kisielewski
10. Eryk Kozak
11. Paweł Nawrocki
12. Łukasz Safaryn
13. Paweł Sinoradzki
14. Bartosz Szczęsny
15. Piotr Tamulewicz
16. Arie van Eijk
17. Fabian Wosiński

Weź udział w ankiecie i odpowiedz, kto wygra finał juniorów. Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *