AktualnościJuniorka

Przed finałem juniorek 2023 – Enea Energetyk Poznań.

Enea Energetyk Poznań od wielu już lat to czołówka młodzieżowej siatkówki w Polsce. W tym roku to również jeden z kandydatów do medalu Mistrzostw Polski. Ale najpierw pierwsze przetarcie w finale wojewódzkim.

Mistrz Wielkopolski Juniorek z poprzedniego sezonu, zatrzymał się w poprzednim sezonie “tylko” na półfinale Mistrzostw Polski. Pewnie kilkadziesiąt drużyn w Polsce o takie miejsce dałoby się pokroić, ale w ambitnym Energetyku ten etap to zbyt wczesne zakończenie sezonu tym bardziej, że do poprzedniego sezonu startował z pozycji Mistrza Polski. W tym roku ta pozycja w skali kraju już tak wysoka nie jest, ale to też idealny moment, by wrócić na należne dla klubu miejsce. Najpierw jednak trzeba postawić pierwszy krok i zaprezentować się jak najlepiej w finale wojewódzkim w Szamotułach.

Enea Energetyk Poznań podobnie jak Energa MKS Kalisz byli zwolnieni z udziału w pierwszym etapie. Sezon rozpoczęli od drugiego, gdzie przyporządkowano im drużyny, które w pierwszym etapie zasłużyły sobie, aby grać z tymi drużynami. Poznanianki rywalizowały z grupie 4 z Szamotulaninem Szamotuły i SPS-em BoxPro Volley Piła. Na sześć meczów grupowych Energetyk wygrał cztery. Dwie porażki po jednym z rywali w stosunku 1:2. Warto dodać, że system gier polegał na turniejach u każdego uczestnika, gdzie grano trzy sety bez względu na wynik. Jeden set dawał jeden punkt do tabeli. Z czterech wygranych dwa były do zera dzięki czemu, już przed ostatnim turniejem Enea miała zagwarantowany udział w finale.

Od tego sezonu trenerem juniorek i kadetek Energetyka jest Michał Dudek, który podzielił się z nami kilkoma uwagami. Drużyna do finału przygotowuje się na swoich obiektach i trenuje zwykłym cyklem z akcentem na zgranie dziewczyn z dodatkiem elementów taktycznych. Nie ma żadnych problemów zdrowotnych i cała kadra jest gotowa do gry. Warto dodać, klub wzmocnią trzy zawodniczki, z SMS-u Szczyrk, które nie grały w turniejach eliminacyjnych.
Zapytany co chcą osiągnąć na turnieju w Szamotułach, trener Dudek powiedział, że chcą się bić o jak najwyższe cele. Wygrać każdy mecz i zdobyć złoto. Zapytany o typ na mistrza powiedział, że chciałby aby o tytule zadecydował ostatni mecz turnieju między Energetykiem a MKS-em. Jeśli chodzi o dalsze plany, to głównym założeniem na ten sezon jest udział w finale Mistrzostw Polski.

Weź udział w ankiecie, kto wygra finał juniorek. Wystarczy kliknąć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *