AktualnościJunior

Przed finałem juniorów – Enea Energetyk Poznań.

Niejako tradycją jest, że przed finałami wojewódzkimi Wielkopolska Siatkówka stara się prezentować uczestniczące w nich zespoły. Zatem ruszamy. Prezentację zaczniemy od jednego z faworytów turnieju Enea Energetyka Poznań. A dlaczego uważamy, że poznaniacy naszym zdaniem mogą wygrać? O tym poniżej.

Zespół Enea Energetyka Poznań przede wszystkim to bardzo doświadczona drużyna. Ograna zarówno w województwie, ale i w rozgrywkach szczeblowych, bo sporo zawodników oprócz gry w naszej III lidze, występuje także w II lidze. Wspomnieć również należy, że Energetyk w poprzednim sezonie zawędrował do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów, ale co chyba ważniejsze to brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów. Oznacza to, że spora część z tych graczy wkroczyła w wiek juniora. W poprzednim sezonie, poznaniacy uplasowali się na trzecim miejscu w naszym województwie.

Drogę do finału Enea Energetyk rozpoczął od turnieju eliminacyjnego we własnym obiekcie, gdzie pewnie dwa razy po 3:0 pokonał Jantara Kalisz i drugi zespół Szamotulanina Szamotuły. Tym samym trafił do grupy mistrzowskiej złożonej z pięciu drużyn. W niej zajął drugie miejsce ustępując pierwszemu zespołowi Szamotulanina, ale co ciekawe w bezpośrednim starciu tych drużyn, okazał się lepszy po zaciętym pięciosetowym boju. “Energetyczni” przegrali w tym etapie jeden mecz – 1:3 z Jokerem Piła. A z racji tego, że do finału wojewódzkiego z grupy mistrzowskiej bezpośredni awans uzyskiwały trzy drużyny, to Energetyk taki awans sobie zapewnił. Jeszcze o jednej ważnej rzeczy warto wspomnieć, że Energetyk na turniej finałowy wzmocniony będzie dwoma zawodnikami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale.

Ale więcej przed tym turniejem już od trenera Enea Energetyka Poznań – Dominika Hajduka:

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze Ligi Juniorów dostępne tutaj.

Fot. Enea Energetyk Poznań – Młodzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *