Aktualności

Przed kwalifikacjami do Igrzysk Europejskich siatkarek.

Od soboty w łódzkiej Atlas Arenie będziemy się emocjonować startem polskich siatkarek o Igrzyska Europejskie. Osiem drużyn narodowych powalczy o dwa miejsca gwarantujące awans. W piątek spotkaliśmy się z naszymi dziewczynami i zapytaliśmy o nastroje.

Słowenia, Kolumbia, Korea Płd., Tajlandia, Niemcy, Włochy i Stany Zjednoczone – to rywalki Polek o miejsce na Igrzyskach Europejskich, które za rok odbędą się w Paryżu. Swoją drogą jak to możliwe, że Francja ze swoimi zdolnościami organizacyjnymi dostaje największą imprezę sportową świata. Mamy przed oczami jeszcze piłkarskie Euro 2016, gdy troszkę po tej Francji pojeździliśmy i poziom dezorganizacji nas zadziwiał. Ale do meritum.

W dziewięć dni Polska musi rozegrać aż siedem meczów. Pewnie nie wszystkie wymagające 100% umiejętności, ale te ciężkie to przypuszczamy, że z Włoszkami, choć te mają swoje problemy i Stanami Zjednoczonymi, dla których Igrzyska Olimpijskie to zawsze najważniejsza impreza.

W piątkowe południe gościliśmy na spotkaniu zorganizowanym przez dział medialny PZPS z trzema siatkarkami: naszą Wielkopolanką – Agnieszką Korneluk oraz Martyną Łukasik i Moniką Fedusio. Poniżej ich wypowiedzi przed rozpoczęciem turnieju:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *