AktualnościMini Siatkówka

Przed nami Wielki Finał Kinder Joy of Moving.

Zaledwie godziny dzielą nas od 30. jubileuszowej edycji Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Od 28 do 30 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach ponad półtora tysiąca zawodniczek i zawodników będzie walczyło o medale i tytuł mistrza Polski w ośmiu kategoriach wiekowych z udziałem naszych reprezentantów.

Takiego wydarzenia sportowego w Polsce jeszcze nie było. Przez trzy dni Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się areną zmagań dla 1536 zawodniczek i zawodników reprezentujących 384 drużyny z całej Polski. Finalistki i finaliści swoje mecze będą rozgrywali na specjalnie przygotowanych do tego aż 32 boiskach. Parkiet został wyłożony specjalną wykładziną przygotowaną przez Partnera Technicznego turnieju – Gerflor.

– To będzie wielkie wydarzenie. Cieszę się, że tym razem Wielki Finał zostanie rozegrany w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Ta jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa. Do tej pory w Wielkim Finale rywalizowało blisko 900 zawodniczek i zawodników, a teraz ta liczba zwiększy się do ponad 1500 uczestników. Do tego mecze rozgrywane będą na 32 boiskach. To będzie wielkie wydarzenie organizowane na miarę nie tylko kraju, Europy, ale także całego świata. Cały świat zazdrości nam tego turnieju. Warto zaznaczyć, że takiego turnieju minisiatkówki nie ma nigdzie indziej na świecie – podkreślił Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Kiedy kilka lat temu rozpoczynaliśmy współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej nikt nie spodziewał się, że któregoś dnia będzie to turniej, w którym udział będą brały setki tysięcy dzieci. Z dumą mówię, że minisiatkówka to serce naszego całego projektu. Fantastyczne w nim jest to, że biorą w nim udział zawodniczki i zawodnicy z różnych regionów Polski. Powtórzę to jeszcze raz, minisiatkówka to serce projektu KINDER Joy of moving – podkreślił Enrico Bottero, Dyrektor Generalny Grupy Ferrero w Polsce.

Wiele zawodniczek i zawodników, w tym aktualnych reprezentantów Polski oraz czołowi przedstawiciele klubów TAURON Ligi, PlusLigi i TAURON 1. Ligi Mężczyzn z uśmiechem na twarzy wspominają swój udział w tych rozgrywkach. Kto miał okazję brać udział w rozgrywkach KINDER Joy of moving? Grupa jest naprawdę duża: Bartosz Bućko, Łukasz Kozub, Łukasz Kaczmarek, Marcin Komenda, Bartosz Bednorz, Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Radosław Gil, Damian Domagała, Michał Kędzierski, Jakub Olszewski, Tytus Nowik, Dominik Czerny, Kuba Hawryluk, Alicja Grabka, Paulina Damaske, Dorota Strąg, Magdalena Stasiak, Magdalena Stysiak, Zuzanna Górecka, Julia Nowicka, Justyna Kędziora, Julita Piasecka.

– Finałowy turniej minisiatkówki uczy młodych adeptów czystej sportowej rywalizacji, radzenia sobie z niepowodzeniami czy porażkami. Rywalizacja na tym etapie kariery jest o tyle piękna, że jest całkowicie szczera, napędzana tylko i wyłącznie chęcią zwycięstwa. W seniorskiej siatkówce dochodzą pieniądze, każdy ma swoje prywatne życie i kalkulacje. Czasami wracam myślami do czasów, kiedy grałem w Zabrzu. Przypominam sobie, że gram w siatkówkę, ponieważ sprawia mi to olbrzymią frajdę. Warto brać udział w tym wydarzeniu, choćby dlatego że jest to największa impreza dla młodych siatkarzy i siatkarek. Do chęci zwycięstwa nie trzeba nikogo namawiać. Sama świadomość, że jest się najlepszym w Polsce w swoim roczniku jest nie do opisania – wyznał Bartosz Bućko, przyjmujący włoskiego klubu DRL Belluno Volley.

Organizatorzy 30. Wielkiego Finału pragną jeszcze podkreślić, że wiele interesujących rzeczy będzie działo się nie tylko bezpośrednio na boiskach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, a także wokół tego kompleksu. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Przed obiektem powstanie multisportowa strefa programu KINDER Joy of moving, a w niej takie atrakcje jak: siatkówka, koszykówka, teqvoly, pickleball, tenis ziemny i stołowy, stymulatory żeglarstwa, curling, boiska panna, ale i stanowiska kreatywne oraz edukacyjne.

Przypomnijmy, że główną ideą turnieju poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

źródło: minisiatkowka.pl

A teraz kilka ważnych wiadomości. Odprawa techniczna odbywać się będzie w czwartek (27.06) w godzinach 15-20. Weryfikację zespołów, sprawdzenie wszystkich wymaganych dokumentów przeprowadzą Sędziowie Główni. Wejście na odprawę do MCK od strony ul. Olimpijskiej. Na odprawę zgłasza się tylko i wyłącznie trener przypisany do danego zespołu. Wszystkie szczegóły dotyczące odprawy technicznej i koniecznych dokumentów znajdziecie klikając TUTAJ.

Do każdej z kategorii, czyli singli, dwójek, trójek i czwórek, awans do turnieju finałowego uzyskały po trzy najlepsze zespoły z każdego województwa. W grupie dziewczynek Wielkopolska trafiła do grup F, K oraz L. Z kolei chłopcy grać będą w grupach E, G oraz I. To pewnie nic Wam nie mówi, ale jak zajrzycie w plik poniżej dowiecie się, jak to się ma do przeciwników naszych zespołów:

W drugim pliku znajdziecie z kolei harmonogram spotkań całego turnieju. Czyli przypisując zespoły z harmonogramu do systemu rozgrywek będziecie mieć pełną wiedzę o której godzinie i na jakim boisku grać będą drużyny, którym kibicujecie.

Jak pewnie wiecie, a jeśli nie to informujemy, że my na tym finale również będziemy obecni. Może niekoniecznie w roli dziennikarskiej (przynajmniej przez pierwsze dni), ale będziemy na miejscu i w miarę możliwości będzie starali się informować o wynikach naszych drużyn. Jeśli z kolei będzie jakaś platforma, gdzie będą podawane wyniki live z całego turnieju, również damy Wam znać, gdzie takie informacje znaleźć.

Zatem ruszmy do Katowic, do zobaczenia i obyśmy wrócili z worem medali!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *