AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Przegląd sytuacji w ligach kadetów i kadetek.

Oficjalnie do zakończenia rundy zasadniczej Ligi Kadetów zostały dwie kolejki. Ale nieoficjalnie meczów będzie dużo więcej ze względu na wcześniejsze przekładki. U dziewczyn grać ligę będzie tylko grupa najlepsza. Trzy pozostałe skończyły już ten etap, ale dzięki temu znamy zespoły, które awansowały do barażów, w naszym słowniku, po prostu ćwierćfinałów.

W grupie D kadetów, czyli tej, które w teorii są silniejsze, bo lepiej wypadły w turniejach eliminacyjnych mamy dziury w tabeli jak w sitku. W teorii mamy rozegranych osiem kolejek, ale gdy się spojrzy w tabelę, żaden zespół tylu meczów nie rozegrał. Najwięcej zaległości ma LOMS Joker Piła Powiat Pilski, który zagrał tylko połowę meczów. Po zdobyciu złotego medalu podczas Europejskich Mistrzostw Europy Strefy Wschodniej nasz kadrowicz Maksymilian Durski wraca do Jedynki Poznań, dzięki czemu poznański klub również będzie miał sporo pracy, aby odrobić przekładane zaległości. Zamiast sześciu zaplanowanych w terminarzu meczów do końca roku, w tej grupie kadetów zostanie rozegranych aż 11. Staramy się na bieżąco uzupełniać w naszym terminarzu daty meczów, ale jest to o tyle utrudnione, bo zmieniają się z dnia na dzień. Ale mimo to spróbujmy zajrzeć w tabelę i zobaczyć co się tam dzieje. Od razu zaznaczamy, że kluczowe od zdobytych na tę chwilę punktów wydaje się chyba ilość rozegranych meczów. Zatem na czele z sześcioma meczami Enea Energetyk Poznań z dorobkiem 15 punktów. Po trzy punkty mniej mają Jedynka Poznań (pięć meczów) i Joker 3 (siedem meczów). Te trzy miejsca są o tyle ważne, że właśnie trzy zespoły z tej grupy teleportują się od razu do finału wojewódzkiego. Czwarte miejsce, które da miejsce w półfinale zajmuje obecnie Joker 2 ze zdobyczą siedmiu punktów i siedmioma meczami. Miejsca piąte i szóste odeślą z kolei drużyny do ćwierćfinału. Na wyższej pozycji jest Joker 1 z czterema punktami i tylko czterema rozegranymi punktami, tabelę zamyka MKS Jarocin, który ma tyle samo punktów, ale siedem meczów zagranych do tej pory.
Do wspomnianego wyżej ćwierćfinału awansuje lub raczej już awansował zwycięzca grupy E, czyli Szamotulanin Szamotuły. Na dwie kolejki przed końcem ligi ma osiem punktów przewagi nad kolejnymi w tabeli UKS-em 9 Leszno i Jantarem Kalisz. Ćwierćfinały zaplanowano na 15 stycznia.

Wszystkie wyniki, terminarze i tabele Ligi Kadetów do zobaczenia tutaj.

Już od dawna piszemy, że mamy bardzo fajną, o ile nie najfajniejszą w Polsce Ligę Kadetek. Z tego co pokazuje ligowa tabela mamy trzy bardzo mocne zespoły – MKS Kalisz, Piątka Turek i Szamotulanin Szamotuły i jeden silny w skali Polski – Enea Energetyk Poznań. Pechem tego piątego jest to, że jest z Wielkopolski i musi męczyć się z takimi potęgami. Mowa o UKŻPS Kościan, któremu jest bardzo ciężko o punkty, ale każdemu z wcześniej wymienionych rywali sprawia sporo trudności. Pewnie gdyby klub z Kościana grał w każdej innej lidze w Polsce, bez problemu walczyłby tam o medale.
Wracając już do bieżących zmagań w tej grupie wg terminarza miał się odbyć jeden z tych meczów, na które czekamy. W Szamotułach miało dojść do starcia Szamotulanina z MKS-em Kalisz. Zostało ono jednak przełożone, bo trener gospodyń – Łukasz Klapczyński i jego zawodniczka – Zuzanna Kicman, walczą właśnie w barwach reprezentacji w EEVZA, czyli turnieju, z którego wrócił właśnie Maksymilian Durski. Swoją drogą wszystkie mecze z tych turniejów możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube. A dziewczynom idzie równie dobrze jak chłopakom, bo też notują na razie same zwycięstwa.
Ale wracając już na rodzime podwórko, to jeden mecz się odbył. Do Kościana przyjechał UKS Piątka Turek. W setach pierwszym i trzecim gospodynie mocno postawiły się przyjezdnym przegrywając do 21 i 22. Jedynie w drugim secie Piątka zdominowała swoje przeciwniczki wygrywając do 9. Byliśmy na tym meczu i rozmawialiśmy po meczu z siatkarkami gospodyń Dominiką Miszkiewicz i Weroniką Wojciechowską oraz trenerem Adamem Cichockim. Nie zabrakło też przedstawicielek z Turku w postaci zawodniczek Julii Światłowskiej i Aleksandry Ślusarek oraz trenerki Ewy Książki:

Skończyły się z kolei zmagania w trzech pozostałych grupach. Ta oznaczona literą F została całkowicie zdominowana przez Spartę Złotów, która z kompletem zwycięstw i bez przegranego seta ją wygrała. Drugie miejsce dla SPS BOX-PRO-VOLLEY Piła. I te dwie drużyny zagrają w ćwierćfinałach. Ich rywal zostanie wyłoniony w barażu, którego skład stanowią dwa pierwsze miejsca z grupy G, tj. UKS ZSMS Poznań i UKS 9 Leszno oraz najlepszy team z grupy H, którym okazała się ASBL Piła. Ten turniej już za tydzień w Poznaniu. Zwycięzca trafi do ćwierćfinału, który zaplanowano na 8 stycznia i zostanie rozegrany w Złotowie.

Wszystkie wyniki, terminarze i tabele Ligi Kadetek znajdziecie tutaj.

Fot. SPS Sparta Złotów

Jeden komentarz do “Przegląd sytuacji w ligach kadetów i kadetek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *