AktualnościMłodziczkaMłodzik

Rozegrano kolejne turnieje w ligach młodziczek i młodzików.

Młodziczki i młodzicy walczą w najwyższych ligach, ale także w turniejach premiowanych walką o baraże. Nie wszystkie mecze idą zgodnie z planem, gdyż coraz częściej turnieje są przekładane ze względu na kwarantanny związane z Covid.

Młodziczki z grupy A rozegrały 2/3 spotkań, gdyż turniej w Pile gdzie gospodarzem miał być miejscowy SPS Volley, a gościć miał drugą drużynę Enea Energetyk i MKS Kalisz został przełożony. Na turniej w Turku, gdzie gospodyniami była UKS Piątka  przyjechały zespoły MUKS Jantar Kalisz i UKS Szamotulanin Szamotuły. Kaliszanki musiały uznać wyższość rywalek w obu meczach. Jak można było przypuszczać, niezwykle zacięty mecz rozegrały zwycięskie zespoły zajmujące dwa pierwsze miejsca w tabeli. Zwycięstwo w tie-breaku dziewcząt z Szamotuł daje im przewagę 1 punktu nad Piątką Turek. Na turnieju w Środzie Wielkopolskiej spotkały się zespoły ze Środy, pierwszy zespół Enea Energetyk Poznań oraz PKS Piast Poniec. Energetyczne młodziczki nie dały szans rywalkom i wygrały oba spotkania. W meczu przegranych po niezwykle zaciętym meczu zwycięstwo zanotowały dziewczyny z Ponieca.

W grupie B z trzech zaplanowanych turniejów rozegrano tylko jeden, w którym gospodarzem był zespół UKS P.U.M.A. Komorniki. Dwa zwycięstwa zanotowała drużyna KS ASBL Piła będąca obecnie na trzecim miejscu tabeli. Bez zwycięstwa turniej zakończyły dziewczęta UKS Hagard Strzałkowo.

W grupie C odbyły się 2 turnieje. W Trzciance niepokonane były zawodniczki UKS 17 Kalisz, natomiast gospodynie z MKS-u wygrały z debiutantkami tego sezonu  LZS Piast Kobylnica. Gospodarzem drugiego turnieju był zespół UKS Piast Krotoszyn. Miejscowe dziewczęta przegrały z SKS Murowana Goślina, a następnie po bardzo wyrównanym spotkaniu uległy w tie-breaku 13:15 drugiej drużynie SPS Volley Piła, która z kolei w dwóch setach przegrała z Murowaną Gośliną. Zawody, które miały się odbyć w Tarnowie Podgórnym zostały przełożone.

Wszystkie wyniki dostępne tutaj

U młodzików w pierwszej lidze rozegrano tylko 1 turniej, w którym gospodarzem był MUKS Jantar Kalisz. Kaliszanie rozegrali dwa bardzo zacięte mecze, w których końcówki tie-braków należały jednak dla gości – w obu meczach nieszczęśliwie przegrali 13:15. Dwa zwycięstwa zanotował PKS Piast Poniec, który wygrał drugi mecz z MKS Kangur Nowy Tomyśl. Nie odbyły się turnieje w Szamotułach i Turku.

W grupie K są 4 zespoły, które walczą o miejsca premiowane grą w barażach o 1 ligę. Po pierwszym turnieju, który odbył się na terenie MUKS Amber Kalisz dwa zwycięstwa zanotował UKS 9 Leszno, a w derbach pomiędzy Gromem i Amberem lepsi okazali się gospodarze. Pauzował zespół SKS Murowana Goślina, który będzie gospodarzem kolejnego turnieju.

Wyniki dostępne tutaj