AktualnościSiatkówka plażowa

Rusza sezon siatkówki plażowej.

Sezon halowy można uznać za zakończony, ale że siatkówka nie znosi przerw ani nudy, przenosimy się na piasek. Można powiedzieć, że dziś rozpoczynamy sezon siatkówki plażowej 2022. A co w nim? Oprócz rozgrywek związkowych największy w Polsce Festiwal Siatkówki Plażowej Obłędna Plaża, Chwiałka Volley czy Plaża Wolności.

Pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej jak co roku odbędą się finały wojewódzkie we wszystkich kategoriach młodzieżowych, od mini siatkówki po turnieje juniorskie. Podobnie jak w poprzednich sezonach większość turniejów odbędzie się we Wrześni. Ale siatkarze gościć będą także w Poznaniu i Jankowie Przygodzkim.
Najwcześniej na piasku pojawią się chłopcy z kategorii mini. Turniej zaplanowano na 1.06 we Wrześni. Przez dwa kolejne dni, na tych samych obiektach o medale Mistrzostw Wielkopolski powalczą juniorzy. 4-5 czerwca to termin zarezerwowany dla juniorek, a jakże – we Wrześni. Kadeci zagrają w dniach 7-8.06 w Poznaniu na obiektach Poznań Beach Arena. W weekend 11-12 czerwca mecze powrócą do Wrześni, gdzie zagrają kadetki. W dniach 16-17 czerwca odbędą się dwa turnieje. Ponownie we Wrześni wystąpią tym razem młodzicy, a w Jankowie Przygodzkim na piasku pojawią się mini siatkarki. Ostatnim turniejem wojewódzkim będą zmagania młodzików 18 i 19 czerwca we Wrześni.

Już dziś startuje największy w Polsce Festiwal Siatkówki Plażowej “Obłędna Plaża”. Turniej rozgrywany w wielu kategoriach wiekowych i co najważniejsze usytuowany w pięknej scenerii w Zbąszyniu nad pięknym jeziorem. W tym roku organizatorzy zgromadzili łącznie 248! par, które pojawią się w zbąszyńskich Łazienkach. Oprócz samego turnieju, który rozpocznie się w piątek o 8 rano i potrwa do niedzieli, organizatorzy zapewnili wiele atrakcji towarzyszących z koncertami czy transmisjami na żywo z wielu boisk. Więcej o tym turnieju na stronie oblednaplaza.pl.

Kolejny turniej, który ma już swoje stałe miejsce na mapie Polski to Chwiałka Volley. Zaplanowany na dni od 2 do 5 czerwca turniej będzie rozgrywany w Poznaniu na dwóch obiektach: na basenie Chwiałka przy ul. Spychalskiego oraz Piach i Podróże zlokalizowanym na os. Piastowskim. Pewnie im bliżej turnieju, tym pojawią się szersze informacje.

Warto jeszcze wspomnieć o zaplanowanym na dni 24-26 czerwca turnieju Plaża Wolności. Turniej, który kiedyś rozgrywany był na Placu Wolności, skąd pochodzi jego nazwa, teraz znakomicie się sprawdza na boiskach przy jeziorze Rusałka w Poznaniu. Jest to turniej z cyklu Grand Prix, gdzie zawodnicy będą mogli zdobyć punkty do rankingu PZPS i walczyć o miejsca w turnieju finałowym Mistrzostw Polski.

A jeśli Ty, Wy jesteś organizatorem jakiegoś turnieju i chciałbyś, aby usłyszało o nim więcej osób, wyślij informację do nas. Opublikujemy zarówno zapowiedzi turniejów czy relację z już zakończonych. Jak zawsze, nasze łamy są do Waszej dyspozycji: kontakt@wielkopolskasiatkowka.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *