Aktualności

Ruszyły wszystkie rozgrywki centralne.

Tauron Liga, I Liga Kobiet oraz drugie ligi kobiet i mężczyzn już na pełnych obrotach. W ten weekend zadebiutowały panie w II lidze i trzeba przyznać, że był to niezły start. U panów Wilki liderem.

W momencie pisania tego tekstu jesteśmy jeszcze przed meczem w Tauron Lidze między Energą MKS-em Kalisz o Radomką Radom. Jednak wybieramy się tam z naszą kamerą, więc zadedykujemy temu spotkaniu osobny tekst. Zajrzyjmy zatem co się wydarzyło w innych ligach centralnych, w których mamy swoich reprezentantów.

W I Lidze Kobiet drugą domową porażkę poniósł Enea Energetyk Poznań. Ale trzeba też przyznać, że na starcie poznanianki zmierzyły się z dwoma najlepszymi jak dotąd zespołami z tej klasy rozgrywkowej. Najpierw przegrana 1:3 z LOS Nowy Dwór Mazowiecki, a w sobotę bez wygranego seta z Sokołem Mogilno. Na plus trzeba na pewno dodać, że dwa sety przegrane do 23, czyli widać spory progres. Na stronie Energetyka można przeczytać krótki, ale chyba wszystko mówiący wpis: “Za nami dobre, siatkarskie widowisko. …ale jeszcze zabrakło, żeby pokonać doświadczone zawodniczki z Mogilna“.
Po porażce w pierwszej kolejce z Sokołem Mogilno, tym razem u siebie trzy punkty zainkasował Enea KS Piła. Debiutant na tym szczeblu rozgrywkowym odniósł pierwsze historyczne zwycięstwo 3:1, pokonując Karpaty Krosno. W ostatnim secie całkowicie dominując i wygrywając tę partię do 11.
Trzeba też powiedzieć, że ciężko będzie ogarnąć aktualną tabelę w tej lidze, bo jest sporo meczów poprzedkładanych. Głównie ze względów ekonomicznych, aby udając się z jednego krańca Polski na drugi, rozegrać już dwa mecze. Przykładem może być zespół z Krosna, który w sobotę grał w Pile, a w niedzielę rozegra awansem mecz czwartej kolejki w Mogilnie.
Terminarz i aktualna tabela I Ligi Kobiet do zobaczenia TUTAJ.

Dwie kolejki za naszymi drugoligowcami i tutaj dumnie prężymy pierś spoglądając na tabelę, bo na pierwszym miejscu Bejenka Budownictwo LUKS WILKI Wilczyn. W pierwszej kolejce Wilki ograły u siebie młodzież z Trefla Gdańsk, a w sobotę poprawili na wyjeździe 3:1 z Orłem Międzyrzecz. Cenne zwycięstwo z Sieradza przywiózł Enea Energetyk Poznań. Wygrana 3:2, po dwóch przegranych pierwszych setach pokazuje, że ta drużyna ma charakter. Bardzo zacięte spotkanie w Żychlinie rozegrał SPS Konspol Słupca. O wygranej gospodarzy zadecydował dopiero piąty set przegrany przez minimalnie 13:15. Z kolei nawet seta u siebie nie ugrał Krishome Września. Usprawiedliwić to możemy tym, że do Wrześni przyjechał faworyt do wygrania tej grupy.
Terminarz i aktualna tabela II Ligi Mężczyzn dostępna TUTAJ.

Po raz pierwszy w oficjalnych rozgrywkach pojawiły się siatkarki w II lidze. Naszą wędrówkę zaczniemy od grupy 3, gdzie w tym sezonie Polski Związek Piłki Siatkowej “wygonił” GLKS Barycz Janków Przygodzki. Argumentowane to było przynależnością geograficzną klubu, który nie będzie już się mierzył z innymi drużynami w Wielkopolski. Pojeździ za to na Śląsk, Opolszczyznę czy Dolny Śląsk. Pierwszą podróż Barycz odbyła do Częstochowy na mecz z Częstochowianką, czyli spadkowiczem z I ligi. Wycieczka bardzo sympatyczna i udana, bo “jankowianki” przywiozły komplet punktów bez straty seta. I już na starcie objęły przodownictwo w tabeli. W grupie 1, gdzie mamy czterech przedstawicieli na parkiecie pojawiło się dwóch, którzy zagrali u siebie. Oba mecze zakończyły się dopiero po pięciu setach. Enea Energetyk Poznań II przegrał u siebie z SMS-em Police, gdzie odrabiał straty ze stanu 0:2, zatem ten zdobyty jeden punkt także należy szanować, o czym zresztą powiedział trener Michał Dudek w filmie poniżej. Drugi pięciosetowy bój mogliśmy zobaczyć w Szamotułach. Biofarm Szamotulanin mierzył się z SMS Ostrów Łaskovią Łask, a cały mecz transmitowaliśmy na naszym kanale YouTube, który możecie zobaczyć, gdy klikniecie TUTAJ. Sporo nowych twarzy w zespole, nowy trener na ławce i pewnie też będzie potrzeba trochę czasu, aby wszystko zagrało jak powinno. Cieszy wygrana i dwa punkty. Oprócz transmisji po meczu porozmawialiśmy z trenerem gości Filipem Lipowski, a także reprezentantami Szamotulanina – kapitanką Aleksandrą Liedtke i trenerem Łukaszem Klapczyńskim:

Terminarze grup II Ligi Kobiet oraz aktualne tabele do zobaczenia TUTAJ.

Fot. GLKS Barycz Janków Przygodzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *