Aktualności

Silna ekipa z Wielkopolski na zgrupowaniu kadry U-17.

Od niedzieli w Szczyrku trwa zgrupowanie kadry U-17 przed zbliżającymi się Mistrzostwami EEVZA. Wśród 23 powołanych zawodniczek, sześć reprezentuje nasze województwo.

Od niedzieli do czwartku trwało zgrupowanie reprezentacji Polski U-17, która przygotowuje się do Mistrzostw EEVZA . W treningach kadry pomaga z ramienia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku również trener Marcin Orlik (do niedawna ENEA ENERGETYK Poznań). Zgrupowanie jest pierwszym etapem przygotowań do Mistrzostw EEVZA (dla niewtajemniczonych – Mistrzostwa Europy Wschodniej, które są też eliminacjami do Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej), które odbędą się w grudniu na Łotwie.

Na obecnie powołane dwadzieścia trzy zawodniczki, sześć reprezentuje barwy klubów z Wielkopolski. Widoczne na zdjęciu od lewej: Martyna Apelt (SZAMOTULANIN Szamotuły), Hanna Redzimska (SPARTA Złotów), Zuzanna Kicman (SZAMOTULANIN Szamotuły), Zofia Bąkowska (ENEA ENERGETYK Poznań), Maja Koput (SZAMOTULANIN Szamotuły), Nadia Siuda (MKS Kalisz). W sztabie pracuje Łukasz Klapczyński (SZAMOTULANIN Szamotuły).

Na obecnym zgrupowaniu jak wspomnieliśmy były 23 zawodniczki. Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się kolejne, które będzie liczyć 18 siatkarek, a na turniej docelowy, który odbędzie się w grudniu nasz kraj będzie reprezentować 14 dziewczyn.
Zapytaliśmy trenera Klapczyńskiego ile zawodniczek z naszego województwa ma szansę na wyjazd na mistrzostwa?
Z poza obecnej kadry może dojść prawdopodobnie tylko jedna dziewczyna, która obecnie leczy kontuzję i z nich wybierzemy 14. Myślę, że któraś z Wielkopolanek pojedzie, ale na ten moment ciężko mówić, które z szerokiej kadry okażą się najlepsze“.

O dalszych przygotowaniach i udziału w nich naszych siatkarek, będziemy informować. Wszak mamy tam swoich ludzi w sztabie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *