AktualnościJuniorka Młodsza

Szamotulanin przygotowuje się do finałów wojewódzkich.

Szamotulanin Szamotuły ma zapewnione dwa miejsca w finałach wojewódzkich. W pierwszy weekend na swoim terenie będzie gościł najlepsze juniorki, a tydzień później pojedzie na finał kadetek do Turku. W niedzielę zagra dość mocny sprawdzian w turnieju u siebie.

Siedem drużyn zagra w niedzielnym turnieju w Szamotułach. To jeden z etapów przygotowań do finałów wojewódzkich. Klasa naszych zespołów w juniorkach i kadetkach jest już znana. Można nawet napisać, że mamy najmocniejszą ligę wojewódzką w Polsce, bo rywalizacja już u nas jest mocno wyrównana, a wszystko kończy się tytułem Mistrza Polski. Tak było chociażby w poprzednim sezonie, gdy Energa MKS Kalisz zdobył tytuł w kategorii juniorek, a Enea Energetyk Poznań w kadetkach.

Do finałów wojewódzkich trzeba być zatem doskonale przygotowanym, a później już praktycznie co tydzień rywalizować na wysokim poziomie. Bo juniorki dwa tygodnie po finale wojewódzkim pojawią się już w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Tydzień wcześniej swój finał zagrają kadetki, by dwa tygodnie po finale zagrać już w rozgrywkach centralnych. I tak, tydzień w tydzień naprzemiennie juniorki i kadetki, oby do finałów Mistrzostw Polski.

W niedzielę na zaproszenie Szamotulanina przyjadą naprawdę mocne ekipy: wicemistrz Polski (SMS Ostrów Łaskovia Łask) i brązowy medalista (Szamotulanin) MP Młodziczek z poprzedniego roku, główny faworyt do mistrza woj. opolskiego (Uni Opole) czy woj. lubuskiego (UKS 13 Zielona Góra), z województwa Dolnośląskiego zawsze silny Volley Wrocław i UKS Gminy Miekinia oraz dodatkowo juniorki Szamotulanina. Wszystkie zespoły poza juniorkami gospodyń wystąpią w kategorii kadetek.

System zostanie rozegrany systemem każdy z każdym w formule dwóch setów. Przy wyniku 2:0 wygrany dostanie 3 punkty; przy 1:1, ale lepszym stosunku małych punktów 2 – przegrany 1; gdy będzie wyniki 1:1 i remis małych punktów każdy zespół otrzyma 1,5 punktu. Zastrzeżenie takie, że juniorki nie będą sklasyfikowane, a każdy ich przeciwnik bez względu na wynik skasuje 3 punkty. Początek turnieju o godzinie 11 w hali Szamotulanka, przy ul. Mickiewicza.

2 komentarze do “Szamotulanin przygotowuje się do finałów wojewódzkich.

  • wszystko ładnie pięknie, jak byście jeszcze podali datę tych wydarzeń to byłoby super

  • Na życzenie 😉
    Finały wojewódzkie juniorek (Szamotuły) i juniorów (Poznań) odbędą się w dniach 3-5 lutego.
    Finały wojewódzkie kadetek (Turek) i kadetów (Piła) odbędą się w dniach 10-12 lutego.
    Wszystkie daty są w zakładce wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *