AktualnościJuniorJuniorka

Trudne losowania ćwierćfinałów MP dla juniorek i juniorów.

Rozlosowano grupy turniejów ćwierćfinałowych juniorek u juniorów. Gospodarzem jednego z nich jest sekcja żeńska Enea Energetyka Poznań. Warto dodać, że w juniorkach Wielkopolska wystawia pięć zespołów. I patrząc na losowanie może być trudno.

Informowaliśmy już we wcześniejszych wpisach, że istnieje możliwość zgłoszenia więcej niż rankingowo przydzielanych miejsc przez PZPS do ćwierćfinałów MP. Z takiej możliwości skorzystał SPS BoxPro Volley Piła i zagra na szczeblu centralnym z piątego miejsca w naszym województwie.

Prawo bycia gospodarzem turnieju przysługiwało w tym roku tylko Mistrzowi Województwa w kategorii juniorek. Dlatego w dniach 16-19 lutego Enea Energetyk będzie gościł u siebie aż trzy zespoły z województwa śląskiego: MKS Silesia Volley Mysłowice, MUKS Sari Żory i UKS Gwiazda Tarnowskie Góry. Ponadto w Poznaniu zobaczymy UKS SMS Police i SAN-Pajda Jarosław. Jak zawsze na tym etapie sześć drużyn podzielone są na dwie grupy. Po dwie najlepsze przechodzą do drugiego etapu, gdzie zmierzą się między sobą. I dwa pierwsze miejsca awansuje do półfinałów. Energetyk najpierw będzie mierzył się z drużynami z Mysłowic i Żor. Volley Mysłowice to czwarta drużyna finału wojewódzkiego na Śląsku, a MUKS Żory skończył grę na miejscu piątym. W drugiej grupie mierzyć się będą UKS SMS Police – zwycięzca z Zachodnio-Pomorskiego, ale warto też dodać, że ro rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn, wicemistrz ze Śląska – UKS Gwiazda Tarnowskie Góry i San-Pajda Jarosław – piąte miejsce z Podkarpacia.
Szamotulanin grać będzie w grupie II, która rywalizować będzie w Legionowie. Nasz brązowy medalista zagra w podgrupie z Volley’em Wrocław i Pomorzanami Szczecin. W drugiej zmierzą się gospodynie z Legionovii, Joker Świecie i Lider Konstantynów Łódzki. Dość trudna grupa, bo Volley do ubiegłoroczny finalista MP juniorek i kadetek. Pomorzanie do przejścia, ale później już mogą być schody, bo Legionovia mimo swoich problemów w szkoleniu młodzieży to absolutny top, Joker niedawno jeszcze świecił triumfy, ale ostatnio też borykał się z problemami i ciężko ocenić jego aktualną siłę, a Lider to trzecia drużyna z łódzkiego. Naszym zdaniem o awans Szamotulanin powinien bić się z Legionovią i Wrocławiem.
W grupie czwartej zobaczymy dwa nasze zespoły. Okoliczności przyrody będą całkiem akceptowalne, bo Piątka Turek i Volley Piła pojadą do Żywca. Tam spotkają się w jednej podgrupie ze Stalą Śrubiarnią Żywiec – mistrzem Śląskiego. W drugiej zagrają z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrów Łaskovia Łask i TKS Tomaszów Lubelski. KSZO to mistrz Świętokrzyskiego, ale do rozgrywek zgłosiły się tam tylko cztery zespoły, w tym Wybicki Kielce z dwiema drużynami. Jest spora szansa, że przynajmniej jedna z naszych drużyn wywalczy awans.
W piątej grupie wystąpi Energa MKS Kalisz. I trzeba powiedzieć, że przynajmniej na papierze to najtrudniejszy turniej. W podgrupie kaliskiej zagrają Wieżyca Stężyca i Powiat Kołobrzeski. O ile z siatkarkami z Kołobrzegu MKS powinien sobie poradzić, o tyle z Wieżycą, mogą być problemy. To wicemistrz Polski juniorek i brązowy medalista kadetek z poprzedniego sezonu. W drugiej podgrupie pojawi się gospodarz – Stal Mielec, w tamtym roku bez szału na szczeblu, ale o sile niech powie tabela I ligi kobiet, gdzie Stalówka miażdży wszystkich swoich rywali o czym przekonał się choćby ostatnio Energetyk. Drugą drużyną jest Pogoń Proszowice, wicemistrz Małopolski i LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Walka powinna rozstrzygnąć między MKS-em, Stalą i Wieżycą Stężyca.

fot. PZPS

Trzy zespoły juniorów będą nas reprezentować w kategorii juniorów. Mistrz – Enea Energetyk Poznań wyjeżdża do Kielc. W swojej podgrupie ma tylko jednego rywala – Błękitnych Ropczyce, wicemistrz Podkarpacia. W drugiej podgrupie Wybicki Kielce (mistrz Świętokrzyskiego), Wifama Łódź – druga w łódzkim i Kęczanin Kęty – trzeci z Małopolski. Przewidujemy, że Energetyk spokojnie powinien wywalczyć awans.
Brązowy medalista z Wielkopolski – IUKS Jedynka Poznań będzie mieć prawdziwe ciężary. O ile w podgrupie problemy na pewno będą z Chemikiem Bydgoszcz, o tyle w meczu ze Stoczniowcem powinni sobie poradzić. Ale potem już fajerwerki, bo w drugiej podgrupie występuje Jastrzębski Węgiel – co roku faworyt do tytułu mistrzowskiego w Polsce (w poprzednim roku złoto w juniorach i srebro w kadetach), Chełmiec Wałbrzych, który w poprzednim roku skończył grę w półfinałach i Powiat Kołobrzeski. Bez wątpienia faworytami turnieju są Chemik i Jastrzębie, ale Jedynka lubi sprawiać niespodzianki.
Czwarte miejsce w naszym województwie dające miejsce w ćwierćfinale dla Jokera Piły. Pilanie pojadą do Krakowa, gdzie w podgrupie zagrają z AKS V LO Rzezzów, czyli młodą Resovią (zwycięzca z Podkarpacia), i BAS-em Białystok. W drugiej mierzyć się będą Sparta Kraków (wygrany z Małopolski) Trójka Nakło (wicemistrz z Kujaw) i Bzura Ozorków (czwarte miejsce z łódzkiego). Jeśli Joker poprawi formę to ma szansę na awans. Najtrudniejszy rywal to bez wątpienia – Resovia i Sparta.

fot. PZPS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *