AktualnościIII liga Kobiet

Trzy wielkopolskie zespoły powalczą o II Ligę Kobiet.

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, tak u kobiet trzech naszych przedstawicieli będzie walczyć o grę w II lidze w następnym sezonie. Oprócz mistrza – SPS-u BoxPro Volley Piła i wicemistrza – SPS-u Sparty Złotów z wakatu do rywalizacji stanie też SKS Murowania Goślina, brązowy medalista seniorek.

Tak samo jak w przypadku podziału na grupy u mężczyzn, tak u pań mamy taki sam podział administracyjny. Czyli Wielkopolska została przypisana do województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego. Nie dotyczy ten podział Murowanej Gośliny, która jako drużyna z wakatu została rozlosowana do grup, gdzie jest wolne miejsce, ale tu też podobnie jak u panów, nasz zespół pojedzie do województwa łódzkiego, czyli odległościowo nie najgorzej.

Mistrz Wielkopolski – Volley Piła pojedzie do Bydgoszczy, gdzie gospodarzem będzie miejscowy AZS WSG, mistrz kujawsko-pomorskiego. Dodatkowo w tym turnieju wystąpią także zespoły z drugich miejsc w swoich województwach: TSS Gdańsk (pomorskie) i UKS OPP Powiat Kołobrzeski (zachodniopomorskie).

Sparta Złotów, która w naszym województwie zajęła drugie miejsce pojedzie do mistrza zachodniopomorskiego – SMS-u Police. Innym mistrzem, z którym będzie się musiała bić drużyna trenera Dawida Erwardta, który mimo zapowiedzi, przynajmniej na razie do Włoch się nie wybiera, to Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki z Pomorza. Z kolei wicemistrzem, z którym zmierzą się spartanki będzie UKS Culmen Chełmno z kojawsko-pomorskiego.

Nasz trzeci przedstawiciel, brązowy medalista w Wielkopolski – SKS Murowana Goślina pojedzie oglądać uroki województwa łódzkiego do Zduńskiej Woli, która ładna nie jest w przeciwieństwie do Wielunia, który również leży w województwie łódzkim. W Zduńskiej gospodarzy klub o nazwie UKS AS KYUBI Zduńska Wola – mistrz swoich rozgrywek. Innym mistrzem do rywalizacji w tej grupie będzie drużyna z Mazowsza – EASY WRAP Volley Kobyłka. A stawkę uzupełnia KS Halinów, który zajął miejsce drużyny z Warmii i Mazur. A sam Halinów leży w województwie mazowieckim, gdzie zajął trzecią lokatę.

Turnieje odbędą się w dniach 14-16 kwietnia. Po dwa zespoły awansują do finałów.

Chcesz być na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi drużyn z Wielkopolski i nie tylko? Wejdź z ten LINK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *