AktualnościIII liga Mężczyzn

Podział grup w turniejach półfinałowych o II ligę.

Nie trzeba było długo czekać, aby doszły do nas informacje o podziałach na grupy w turniejach półfinałowych w walce o II ligę. Zgodnie z naszymi przewidywaniami pojawiły się wolne miejsce i dzięki temu brązowy medal Tarnovii daje jej prawo gry na tym etapie. Czyli Wielkopolska wystawia trzy męskie zespoły!

Wielkopolska trafiła do podziału administracyjnego, który obejmował oprócz naszego województwa także kujawsko-pomorskie, zachodnio-pomorskie i pomorskie. Dzięki temu podziałowi, dwa nasze najlepsze zespoły trafiły do następujących grup:

Gospodarzem jednego turnieju będzie Mistrz Wielkopolski, czyli Volley Opatówek. Do drużyny spod Kalisza przyjadą AZS UMK Toruń – wicemistrz kujawsko-pomorskiego, UKS SMS Police – wygrany z zachodnio-pomorskiego i UKS Jedynka Reda – wicemistrz z Pomorza. Wpis o gospodarzu jak się okazuje, może być tylko w teorii, bo klub z Opatówka opublikował wpis na swoim fejsie, że mogą jednak tego turnieju nie zorganizować:

Jak coś się wyklaruje w tym temacie, będziemy informować.

Wicemistrz Wielkopolski – Orzeł Osiek pojedzie do mistrza z pomorskiego – Trefla Gdańsk, a dwa pozostałe zespoły z tej grupy to UKS OPP Powiat Kołobrzeski, który zajął drugie miejsce w województwie zachodnio-pomorskim i BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz – mistrz kujawsko-pomorskiego.

Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne jako klub z wakatu nie był objęty już regionalizacją grup, jak to było w przypadku dwóch naszych pierwszych zespołów i na swój turniej pojedzie aż na Warmię i Mazury, a dokładniej do mistrza tego województwa – Sunbrokera KPS Gietrzwałd. Z ręką na sercu, nie mieliśmy pojęcia o istnieniu takiej miejscowości. Tak było w pierwotnej wersji wpisu. W rzeczywistości Tarnovia pojedzie do Żychlina – mistrza łódzkiego, a w grupie zagrają także z mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego – Sunbrokerem KPS Gietrzwałd oraz SPS Volley Ostrołęka – wicemistrz Mazowsza.

Turnieje odbędą się w dniach 14-16 kwietnia, a awans do finałów uzyskają po dwie drużyny z każdej grupy.

Lubisz Wielkopolską Siatkówkę? Wejdź z ten LINK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *