Aktualności

Uczestnik Ligi Mistrzów zagra w Memoriale Gołasia

XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się w dniach 23-25 września. Po raz czwarty gwiazdy światowej siatkówki spotkają się w Zalasewie pod Swarzędzem, gdzie przygotowywać się będą do nowego sezonu. Dziś poznaliśmy pierwszego uczestnika tej imprezy.

Wielkopolscy kibice siatkówki przyzwyczaili się do tego, że każdego roku przed startem sezonu mogą podziwiać na żywo największe gwiazdy siatkówki w Zalasewie. – To już czwarty Memoriał, który odbędzie się na ziemi Swarzędzkiej – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz. – Bardzo cieszę się z tego, że ta impreza na dobre zadomowiła się u nas – dodaje. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25.09, wezmą w niej udział cztery topowe drużyny. Dziś poznaliśmy pierwszą z nich.

Uczestnik Ligi Mistrzów zagra w Memoriale Gołasia

Pierwszy raz zagrali w XIV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia w 2018 roku. Od tego czasu są stałymi bywalcami tej imprezy i trudno sobie wyobrazić żeby mogło ich zabraknąć. Słyną zarówno z kapitalnych ruchów transferowych jak i kibiców, którzy tłumnie i aktywnie wspierają swoją drużynę. Aluron CMC Warta Zawiercie ma też za sobą rekordowy sezon pod względem sportowym. Brązowy medal PlusLigi i awans do Ligi Mistrzów to osiągnięcia, które zapiszą się złotymi zgłoskami w historii klubu. – Dziękuję prezesowi Kryspinowi Baranowi za ponowne przyjęcia naszego zaproszenia – mówi Anna Sumelka, organizatorka Memoriału. – Gratuluję znakomitego sezonu. Mam nadzieję, że udział w XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia będzie początkiem sukcesów Jurajskiej Armii w Europie – dodaje.

Kovacevic, Konarski czy Tavares to tylko niektórzy zawodnicy, którzy zostali w klubie na kolejny sezon. Dołączyli do nich między innymi: brązowy medalista z igrzysk olimpijskich Santiago Danani czy mistrz świata z 2018 roku Bartosz Kwolek. Drużynę w nadchodzącym sezonie poprowadzi Michał Winiarski, który w swojej karierze zawodniczej występował z Arkadiuszem Gołasiem w AZS Częstochowa. – W naszym kalendarzu przygotowań do nowego sezonu od kilku lat zawsze znajduje się miejsce na uczestnictwo w Memoriale Arkadiusza Gołasia. To jeden z ostatnich sprawdzianów formy przed startem PlusLigi, a udział w turnieju gwarantuje nam rywalizację z wymagającymi przeciwnikami. Bardzo ważnym aspektem jest także kultywowanie pamięci o wspaniałym siatkarzu, Arkadiuszu Gołasiu, dlatego możliwość uczestnictwa w memoriale cieszy nas podwójnie – mówi prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.. W XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia udział wezmą cztery zespoły. Tradycyjnie impreza rozpocznie się od warsztatów siatkarskich dla dzieci z miasta i gminy Swarzędz.

Informacja prasowa                                                                                                              

Jacek Kubiak

p.o. Prezesa Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia                           

biuro@memorialgolasia.pl, kom 782 381 986

Poniżej rozmowa z Jackiem Kubiakiem, który oprócz tego, że ujawnił pierwszego uczestnika, to jeszcze powiedział kilka słów o samym turnieju:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *