Aktualności

Warsztaty dla dzieci podczas Memoriału

W pierwszym dniu XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia zgodnie z tradycją lat poprzednich odbyły się warsztaty dla dzieci z miasta i gminy Swarzędz. Podobnie jak poprzednim razem poprowadzili je zawodnicy Aluron CMC Warta Zawiercie, pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego.

Chłopcy i dziewczynki podzieleni zostali na mniejsze grupy, które ćwiczyły pod okiem zawodników.

Starsze dziewczynki już zapowiedziały co zrobią w najbliższej przyszłości.

Nawet ci, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z siatkówką zapowiadają, że będą trenować.

Dla dzieci i młodzieży, która do tej pory nie fascynowała się siatkówką, był to świetny czas do zapoznania się z tą dyscypliną sportu. Być może w Swarzędzu powstanie klub, w którym najmłodsi będą mogli realizować swoje pasje.

Zajęcia prowadzili także zawodnicy z Argentyny i Portugalii, ale inny język wcale nie był przeszkodą do fajnej zabawy.

A najmłodsi adepci siatkówki z dużą chęcią dzielili się swoimi wrażeniami, uzupełniając energię czekoladkami od sponsora firmy Terravita oraz gasząc pragnienie wodą Jurajską. Przedszkolaki to najmłodsi uczestnicy warsztatów. Ci dzielni chłopcy bez respektu dla starszych kolegów i koleżanek, z wielką pasją wykorzystywali Dawida Konarskiego i jego kolegów.

Warsztaty to wspaniałe przeżycie dla dzieci i młodzieży. Spotkanie z profesjonalnymi zawodnikami, czasami pierwsze zetknięcie z piłką siatkową, ale przede wszystkim wspaniała atmosfera, pamiątkowe zdjęcia oraz autografy na długo zapasają w pamięci uczestników.