Aktualności

Ważna sobota dla klubu z Jankowa Przygodzkiego

Klub z Jankowa miał pracowitą sobotę. Najmłodsze dziewczynki udały się na turniej do Leszna, ich starsze koleżanki podejmowały zespół z Aleksandrowa Łódzkiego w zawodach drugiej ligi.

Magiczna sobota upłynęła w blasku fleszy.

Co tam się wydarzyło w sobotę? Tam, to znaczy na Ogólnopolskim turnieju rzucanek w Lesznie. Nasze dziewczęta pojechały w pełnym składzie i z wielką determinacją.  W kategorii najmłodszej 2015 i młodsze najlepsza w całym turnieju okazała się Amelia Wachowska, a na trzecim miejscu uplasowała się Nadia Sroka ustępując wyższej lokacie zawodniczce z Leszna. Zwyciężczynią w kategorii 2013 okazała się Maja Berkowska. Finał rozegrała z naszą słynną Nikolą Głubisz, która w tym wypadku stanęła na drugim miejscu tuż obok koleżanki z drużyny. Najlepsze na koniec. W kategorii 2014 do finału przystąpiły partnerki z dwójek, przyjaciółki, które musiały stoczyć siostrzany pojedynek, Oliwia Wachowska i Zuzanna Wolska. Tym razem lepsza okazała się Oliwia, a łzy które pojawiły się na końcu, płynęły u obu zawodniczek. Łzy emocjonalne, łzy że to już koniec, łzy pocieszenia, łzy radości… Taki widok przytulających się i płaczących dziewczynek chwycił za serce niejednego.

fot. Facebook Z siatkówką na całego

Tym samym Oliwia wygrywa turniej, Zuzia staje na drugim miejscu podium. I to nie koniec! Na salony wkroczyła Iga Zawadzka, która w swojej karierze siatkarskiej po raz pierwszy zajęła miejsce na podium. Stoczyła niesamowity bój i zajęła 3 miejsce. Tym samym wszystkie nagrody należały do nas! Warto zwrócić uwagę na fakt, że pozostałe zawodniczki także zajęły wysokie miejsca i pokazały się z naprawdę dobrej strony, gdzie każdej brakowało niewiele aby znaleźć się w grupie mistrzowskiej.

2015 – Julita Głubisz, Amanda Legan, Amelia Melinger, Sofia Shmaiun

2014 Zuzanna Kujawa 5 miejsce, Nikola Wolińska, Maja Kołodziej, Gabriela Grzywna

2013 Aleksandra Krakowska 5 miejsce, Lena Galewska, Magda Sitek, Hanna Czerniejewska

Dziękujemy UKS 9 Leszno za możliwość wzięcia udziału w turnieju, za atmosferę i zabawę. Dziękujemy pozostałym zespołom UKS Kaniasiatka Gostyń SPS Strefa Piłki Siatkowej Zbąszynek Tarnovia Volleyball. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i wsparcie. Jesteście wielcy.

fot. Facebook Z siatkówką na całego

Swoje zawody grały także starsze koleżanki. Po rewelacyjnym meczu wygrywamy z Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki 3:1 !!! Dzięki wygranej w dalszym ciągu zostajemy w walce o baraże. Jest to nasze 6 zwycięstwo z rzędu, a zarazem drugi rewanż za porażkę z pierwszej rundy. Cudowny wieczór dopełniła pełna hala kibiców. Dziękujemy kibicom obu drużyn, bo też byliście częścią tego widowiska.

Nadesłała Katarzyna Pawlicka

Jeden komentarz do “Ważna sobota dla klubu z Jankowa Przygodzkiego

Możliwość komentowania została wyłączona.