Aktualności

Wielkopolskie kluby – UKS ZSMS Poznań

UKS ZSMS Poznań to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Wielkopolsce. Dziewczęta biorą udział w rozgrywkach wszystkich grup młodzieżowych, a także w rozgrywkach centralnych na poziomie 2 ligi.

Zespół młodziczek w pierwszym etapie rozgrywek trafił na mocny zespół UKS Piątka Turek. Po 2 przegranych meczach w drugim etapie mierzył się z UKS SZAMOTULANIN Szamotuły, SPS Volley Piła oraz SPS Sparta Złotów. Podopieczne Ernesta Malanowskiego odniosły 1 zwycięstwo nad zespołem ze Złotowa i w 3 etapie powalczą o miejsca 9-16. Rozegrane zostaną 2 turnieje: najpierw z Pile, a następnie w Rokietnicy. Rywalkami będą zespoły KS ABL Piła, UKS Lider Rokietnica i UKS 9 Leszno.

Zespół kadetek borykał się z problemami spowodowanymi kwarantanną zawodniczek, a także kontuzjami. Podopieczne Karoliny Januszewskiej zajmują obecnie 6 miejsce w swojej grupie. Przed nimi jeszcze 2 trudne mecze z pierwszym zespołem Szamotuł oraz KS ASBL Piła. Pilanki mają 5 punktów przewagi nad ZSMS, natomiast do wyprzedzającego SKF poznanianki tracą 1 punkt.

Juniorki już z awansem do półfinałów mistrzostw wielkopolski. W tej grupie wiekowej UKS ZSMS co roku notuje świetne wyniki, ale poziom w naszym województwie ciągle się podnosi i walka o medale jest coraz trudniejsza.

Juniorki zdobywają doświadczenie grając także w 2 lidze wspomagane starszymi koleżankami.  Po sobotnim meczu z KS Pałac Bydgoszcz, a tuż przed turniejem juniorek rozgrywanym kolejnego dnia rozmawialiśmy z prezesem klubu Markiem Tuszyńskim.