AktualnościJunior

Pierwsi finaliści Ligi Juniorów!

Zakończył się I etap Ligi Juniorów. Po nim, awans do ścisłego finału zapewniły sobie dwa zespoły, cztery kolejne powalczą w barażach o dwa wolne miejsca.

W grupie pierwszej najbardziej zacięte mecze były między Energetykiem Poznań a Szamotulaninem Szamotuły. Te dwa zespoły bezpośrednio rywalizowały o pierwsze miejsce i awans do finału. W dwóch rozegranych między tymi zespołami meczach, dwukrotnie lepsi poznaniacy, którzy każdy mecz wygrali 2:1. Trzecie miejsce w tej grupie dla Progressu Września, który podobnie jak Szamotulanin zagra w barażach, a IUKS Jedynka Poznań powalczy o miejsce 7.

W grupie drugiej najlepszy Joker Piła z awansem do finału. Pewnie drugie miejsce zajęli siatkarze Piątki Turek. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się między Konspolem Słupca a Jantarem Kalisz. W tabeli obydwa zespoły zdobyły po 4 punkty, co oznacza, że ugrały po 4 sety. I Konspol lepszym stosunkiem małych punktów w oficjalnej tabeli wyprzedził Jantara Kalisz. Z tym, że o kolejności w tabeli decydowała większa liczba zwycięstw. A tu Jantar dwukrotnie pokonał słupczan i dzięki temu, to kaliszanie zajęli na koniec trzecie miejsce i awans do barażów.

Te zostaną rozegrane w dniach 3.02 i 10.02. Trzecie zespół z grupy pierwszej zagra z drugim z grupy drugiej oraz Drugi z grupy pierwszej z trzecim z grupy drugiej. Obrazowo przedstawia się to tak:
Baraże o Finał:
3.02.2021, 10.02.2021 – mecz i rewanż
MUKS Jantar Kalisz – UKS Szamotulanin Szamotuły
KPS Progress Września – UKS Piątka Turek

O miejsca 7-8
7.03.2021, 21.03.2021 – mecz i rewanż jednak Wydział Rozgrywek dopuszcza możliwość rozegrania jednego meczu
IUKS Jedynka Poznań – SPS Konspol Słupca

Wszystkie wyniki i tabele Ligi Juniorów dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *