Aktualności

Wilki rozbiły lidera!

W sobotę w Wilczynie mieliśmy hit 14 kolejki II ligi mężczyzn. Do trzecich w tabeli Wilków Wilczyn przyjechał lider Stoczniowiec Gdańsk.

Już w pierwszym meczu tych drużyn zwycięzcę poznaliśmy dopiero po 5 setach. Wtedy lepsi byli występujący w roli gospodarzy siatkarze z Gdańska. Rewanż zapowiadał się bardzo ciekawie.
Ale tak nie było. Raczej wyglądało, że goście z Gdańska zgubili się gdzieś po drodze w szalejącej śnieżycy i na mecz nie dojechali. Szczególnie przyjmujący Stoczniowca, którzy kompletnie nie radzili sobie w tym elemencie. Bombardujący z zagrywki gospodarze albo zdobywali seryjnie punkty, albo uniemożliwiali gdańszczanom wyprowadzenie skutecznych akcji i wyprowadzali skuteczne kontry lub notowali efektowne czapy.

W pierwszym secie już na początku odjechali na kilkupunktową przewagę, którą spokojnie dowieźli do końca. W drugim secie było już trudniej, ale w kluczowych momentach Stoczniowiec bardziej był zajęty na szukaniu punktów u sędziego niż na boisku i nieznacznie, ale także przegrał tego seta.
Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia Stoczniowca. Prowadzili 10:7, grali poprawnie, wzmocnili zagrywkę, wydawało się, że ogarnęli już serwis Wilków. Ale w tym momencie seria kolejnych ciosów z zagrywki posłana od gospodarzy w praktyce zakończyła to spotkanie. 9 punktów z rzędu dla Wilków i po tych ciosach, Gdańsk już się praktycznie słaniał na nogach, jak Marcin Najman podczas swoich “walk”.

Wypowiedzi trenerów po tym meczu poniżej:

W innych meczach naszych drużyn, w derbach Wielkopolski Konspol Słupca pokonał na wyjeździe Enea Energetyka Poznań 3:0. Noteć Czarnków miała grać w Gorzowie Wielkopolskim, ale ten mecz został przełożony.


Wszystkie wyniki i tabela II ligi mężczyzn dostępne tutaj.