AktualnościJunior

Wystartowali juniorzy!

W drugim zaplanowanym terminie ruszyły zmagania juniorów. W niedzielę rozegrane zostały turnieje w Poznaniu i Słupcy.

W grupie I faworytami do awansu do Finału Wielkopolski są Szamotulanin i Energetyk, O sprawienie niespodzianki będą walczyć siatkarze Jedynki Poznań i Progressu Września. Pierwszy turniej miał odbyć się 25 października, ale został przełożony. Dlatego drugi termin okazał się pierwszym, w którym chłopcy z tej kategorii zmierzyli się po raz pierwszy na boisku. Gospodarzem był IUKS Jedynka Poznań, która gościła zespoły z Szamotuł i Wrześni.

W pierwszym meczu gospodarze ulegli Szamotulaninowi 0:3. W drugim pojedynku siatkarze z Szamotuł również bez większych problemów ograli Progress Września 3:0. Najbardziej wyrównany był pojedynek Jedynki Poznań z Progressem zakończony zwycięstwem gości 2:1.

Po meczach o kilka słów komentarza poprosiliśmy trenera Szamotulanina Łukasza Klapczyńskiego:

Grupa 2 grała swój pierwszy turniej w Słupcy. Podobnie jak w grupie 1 pierwszy turniej, który miał odbyć się w Kaliszu został przełożony.
W grupie 2 rywalizują SPS Konspol Słupca, MUKS Jantar Kalisz, UKS Piątka Turek i faworyt grupy SMS Joker Piła.
W pierwszym turnieju pauzował Joker Piła, a zagrały ze sobą 3 pozostałe zespoły. Dwa zwycięstwa po 3:0 zanotował UKS Piątka Turek nad Konspolem Słupca i Jantarem Kalisz. Siatkarze trenera Andrzeja Malczewskiego podtrzymali dobrą passę z weekendu, bo w sobotę na wyjeździe wygrali po tiebreaku w meczu III ligi z Izometem Wronki.
W meczu o drugie miejsce Jantar Kalisz pokonał gospodarzy ze Słupcy 2:1.

Wszystkie wyniki i tabele rozgrywek juniorów możecie znaleźć tutaj.

Następne turnieje zaplanowano na 20 grudnia. Gospodarzem w grupie 1 będzie Enea Energetyk Poznań, pauza IUKS Jedynka Poznań, a w grupie 2 rywalizacja będzie toczyć się w Pile, odpoczywać będzie wtedy drużyna ze Słupcy.