AktualnościJuniorJuniorka

Znamy grupy ćwierćfinałowe juniorek i juniorów

Dziś odbyło się losowanie ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Gdzie i z kim zagrają wielkopolskie zespoły?

Przed losowaniem wiedzieliśmy, że dziewczyny zagrają poza Wielkopolską, gdyż prawo organizacji przysługiwało zespołom z miejsc 9-16 w rankingu województw. Mistrz Wielkopolski czyli Enea Energetyk Poznań pojadą do Polic. SMS to mistrz województwa zachodniopomorskiego. Poznanianki najpierw rozegrają swoje mecze w grupie B, gdzie zmierzą się z Łaskovią Łask – wicemistrzyniami województwa łódzkiego oraz Gedanią Gdańsk, która zajęła trzecie miejsce w pomorskim. Policzanki w grupie A zagrają z wicemistrzyniami opolskiego – UKS Jedynką Kluczbork i MKS-em z Dąbrowy Górniczej, które wojewódzkie rozgrywki zakończyły na trzecim miejscu. Daleką drogę będą miały siatkarki UKS Szamotulanina. Pojadą one do Sejn w województwie podlaskim. W pierwszym etapie w grupie B spotkają się z mistrzyniami Warmińsko-Mazurskiego UKS Chemik SMS Olsztyn oraz AS AZS AWF Wrocław, które zajęły 3 miejsce w dolnośląskim. W grupie A zagrają SAS Sejny, Trefl Gdańsk i MOSiR Stalowa Wola. Brązowy medalista z Wielkopolski UKS Piątka Turek swoje mecze rozegra w Kożuchowie. W grupie zmierzy się najpierw z MKS V LO Developressem Rzeszów – mistrzyniami Podkarpacia i Ateną Warszawa, która zajęła drugie miejsce w mazowieckiem. W grupie A zagrają gospodarz i mistrz lubuskiego UKS SG Kożuchów, Silesia Volley Mysłowice – wicemistrz Śląska oraz brązowe medalistki warmińsko-mazurskiego SMS Ostróda. Sparta Złotów ma całkiem niedaleki wyjazd do Stężycy. One także trafiły do grupy B, gdzie zmierzą się z MUKS LO 47 Budowlani Łódź, które zdobyły mistrzostwo województwa łódzkiego oraz z MKS-em Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – zdobywczyniami srebrnego medalu na Dolnym Śląsku. W grupie A oprócz GKS-u Wieżyca, mistrzyń województwa pomorskiego zagrają wicemistrzynie Podkarpacie Karpaty MOSiR Krosno oraz TPS Lublin, które w swoim województwie zajęły 3 miejsce. Z wakatu do ćwierćfinałów wylosowany został jeszcze jeden wielkopolski zespół – UKS ZSZMS Poznań. Dziewczyny pojadą do Wrocławia, gdzie gospodarzem będzie mistrz Dolnego Śląska Volley Wrocław. Oba zespoły zagrają w grupie A, a trzecim zespołem w tej pierwszej fazie będzie Pogoń Proszowice, która wywalczyła srebro w Małopolsce. W grupie B zagrają Śrubiarnia Żywiec, Joker Świecie oraz KPS Świdnica, która do tej grupy także trafiła z wakatu.

Mistrzowie Wielkopolski z urzędu mieli zagwarantowane miejsce gospodarza, gdyż u chłopaków prawo organizacji przysługiwało zespołom z miejsc 1-8 z rankingu województw. Niewiadomą było z kim zagrają Energetyczni, a także gdzie pojadą pozostałe wielkopolskie zespoły. Do Poznania przyjedzie Skra Bełchatów, która zajęła czwarte miejsce w swoim województwie oraz ASK Kronospan Strzelce Opolskie i to z tymi zespołami spotka się Enea Energetyk w grupie A. W grupie B zagrają AZS UWM Olsztyn – mistrz warmińsko-mazurskiego oraz UKS Błyskawica Budpro Szczecin, który zajął w rozgrywkach wojewódzkich trzecie miejsce a z wakatu do ćwiartek dostał się KATS Alpat Gdynia z piątego miejsca w województwie pomorskim. Wicemistrz Wielkopolski Jet Service LOMS Joker Piła-Powiat Pilski pojedzie na trudny teren do Tomaszowa Mazowieckiego. I od razu trafił do grupy A, gdzie zmierzy się z gospodarzami Lechii oraz… naszą Jedynką Poznań, która zajmując 5 miejsce w województwie także dostała się do “ćwiartek”. W Tomaszowie w grupie B zagrają mistrz lubelskiego UKS Serbinów Biała Podlaska, wicemistrz warmińsko-mazurskiego SMS Ostróda oraz Tauron Norwid Częstochowa, który zajął czwarte miejsce w śląskich rozgrywkach. UKS Szamotulanin Szamotuły swoje mecze rozegra w Gdańsku. Już na początku zmierzy się z z gospodarzami i zwycięzcami rozgrywek w pomorskim Treflem Gdańsk, a także wicemistrzem podkarpackiego TSV Sanok. W grupie B zagrają mistrz świętokrzyskiego Aluron CMC Wybicki Kielce, UKS Budowlanka Toruń, która zajęła drugie miejsce w kujawsko-pomorskim oraz MKS Andrychów, który zajął trzecie miejsce w Małopolsce.

Przeanalizujemy szanse naszych zespołów i z pewnością podzielimy się z Wami przed turniejami ćwierćfinałowymi.