Junior MłodszyJuniorka Młodsza

Mamy dwóch finalistów Mistrzostw Polski!

Sobotnie mecze półfinałów Mistrzostw Polski przyniosły nam awans dwóch zespołów do turniejów finałowych. W kadetkach awans zapewniła sobie Energa MKS Kalisz, w kadetach UKS Szamotulanin Szamotuły. Szansę ciągle ma poznański Enea Energetyk, niestety Joker Piła jutro grać będzie o honor.

Cały czas jak czołg czy buldożer miażdży swoich kolejnych przeciwników Energa MKS Kalisz. W drugim meczu półfinału kadetek rozgrywanym w Warszawie kaliszanki bez straty seta pokonały Dwójkę Zawiercie, zapewniając sobie awans do Finału Mistrzostw Polski. Przed MKSem jeszcze jeden mecz o pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w losowaniu, przeciwko gospodyniom z Metra Warszawa.

Na turnieju w Gdańsku gdzie grają kadeci po wczorajszym wielkopolskim boju z Jokerem Piła, UKS Szamotulanin ograł 3:1 Trefla Gdańsk i zapewnił sobie miejsce w turnieju finałowym. Joker z kolei doznał drugiej porażki, tym razem 0:3 z Wifamą Łódź i jutro o 3 miejsce grać będzie z Treflem. Szamotulanin o rozstawienie i pierwsze miejsce zmierzy się z Wifamą.

Najbardziej emocjonująco jest w półfinale rozgrywanym w Poznaniu. Po wczorajszej porażce, dziś Energetyk również po 5 setach pokonał Metro Warszawa i wskoczył na drugie miejsce w tabeli gwarantujące awans. W drugim meczu turnieju również kibice zobaczyli 5 setów, w których AKS Rzeszów ograł Gwardię Wrocław. 3 zespoły są dalej w walce o awans do finałów MP. Energetyk jutro zagra z Rzeszowem, Metro Warszawa z Gwardią Wrocław. Jedynie warszawianie odpadli już z możliwości awansu do Finału. Tabela przedstawia się następująco:

1AKS V LO Rzeszów24185:165
2KS Energetyk Poznań23211:203
3KS Gwardia Wrocław23205:210
4KS Metro Warszawa22163:186

W kolumnach: miejsce, nazwa drużyny, mecze, punkty, małe punkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *