AktualnościMini Siatkówka

14. Edycja Enea Mini Cup 2024 – wyjątkowy turniej dla szkół podstawowych

6 czerwca 2024 Enea Energetyk Poznań turniejem finałowym zakończył 14. edycję Enea Mini Piłki Siatkowej pod szyldem Enea Akademia Sportu. W tegorocznym projekcie wzięło udział ok 800 dzieci ze szkół podstawowych z Wielkopolski.

Projekt składał się z ośmiu turniejów eliminacyjnych i turnieju finałowego. W trakcie turniejów dzieci rozegrały mecze w kategoriach sportowych: single, dwójki, trójki, czwórki oraz rzacanki – które były poświęcone dzieciom, które dopiero zaczynają poznawać siatkówkę. Dzięki takiemu podziałowy, każdy młody adept siatkówki mógł spróbować swoich sił i czerpać ze sportu radość i zabawę. Celem corocznych turniejów Enea Mini Cup jest zachęcenie dzieci do uprawiania aktywności fizycznej, nauki gry fair play oraz wartościowego spędzonego czasu z rówieśnikami. Energetyk jako klub siatkarski w ramach tego projektu pragnie nauczać dzieci ABC siatkówki, zachęca do aktywnego udziału w lekcjach WF, poprzez zabawę i ruch uświadamia, że sport kształtuje osobowość i niesie za sobą zdrowotne, społeczne wartości.

W wielkim finale wzięło udział 80 zespołów, 160 dzieci. Zawody rozegrano w pięciu kategoriach sportowych, na dwóch halach POSiR i 15 boiskach. Oprócz siatkarskiej zabawy dzieci miały możliwość skorzystania z atrakcji: nauka pierwszej pomocy poprzez okulary VR oraz doskonalenie swoich umiejętności siatkarskich pod okiem reprezentantki Polski – Julii Bińczyckiej, która przez cały turniej była wsparciem i motywacją dla dzieci w trakcie meczów.

Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęłam takim turniejem jako uczennica szkoły SP 15 z nauczycielem Zbigniewem Keglem. Wspominam ten turniej jako świetną zabawę, moc atrakcji i aktywnie spędzony czas z rówieśnikami. Wszystkim dzieciom obecnym na turnieju życzę powodzenia i chciałabym, żeby każdy czuł się wygranym, ponieważ sama obecność, chęć i determinacja sprawia, że są zwycięzcami.mówi Julia Bińczycka w trakcie turnieju finałowego.

Klasyfikacja końcowa:

“Single” dziewcząt:

1. miejsce Enea Akademia Sportu

2. miejsce Enea Akademia Sportu

3. miejsce SP 15

“Single” chłopców:

1. miejsce SP Skrzydła 2

2. miejsce SP 34

3. miejsce Enea Akademia Sportu

“Dwójki” dziewcząt:

1. miejsce SP 15 (1)

2. miejsce SP 15 (2)

3. miejsce SP 15 (4)

“Dwójki” chłopców:

1. miejsce Enea Akademia Sportu

2. miejsce Enea Akademia Sportu

3. miejsce SP 88 (1)

Wielkie gratulacje i podziękowania dla Dyrekcji szkół, Nauczycieli i wspaniałych dzieci za udziału w projekcie Enea Mini Cup 2024!

fot. Damian Garbatowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *