AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

Baraże o 2 ligę – raport z pierwszego dnia

Najlepsze drużyny naszego województwa rozpoczęły walkę o awans na szczebel. Panie grają w Policach, Bydgoszczy i Zduńskiej Woli, a panowie w Opatówku, Gdańsku i Żychlinie. Piątkowe mecze to bilans 1:5.

Najwcześniej piątkowe zmagania rozpoczęły Spartanki ze Złotowa. Dziewczyny pojechały do Polic i na „dzień dobry” zagrały z gospodyniami. Dziewczyny rozkręcały się z seta na set ale to było za mało. Niemniej dobrym prognostykiem jest to, że każdy set był lepszy w wykonaniu młodzieży ze Złotowa. Na sobotę swój przyjazd zapowiedzieli kibice, którzy w znacznie większej masie wesprą swoje siatkarki. W końcu ze Złotowa do Polic nie jest tak bardzo daleko, zrywać się skoro świt także nie trzeba, gdyż Spartanki swój mecz z zagrają o 18.00. Ich przeciwniczkami będą siatkarki GTS Gdynia, które miejmy nadzieję zbyt rozluźnione po dzisiejszym łatwo wygranym meczu przystąpią do meczu z naszymi „walczakami”.

W Bydgoszczy doświadczenie zdobywa młodzież SPS BoxPro Volley Piła. W pierwszym meczu mistrzynie Wielkopolski przegrały 0:3 z wicemistrzem województwa pomorskiego TSS Gdańsk. Trzeba jednak podkreślić, że gdańszczanki mają już doświadczenie w rozgrywkach tej klasy, gdyż w ubiegłym sezonie dotarły do finału. W sobotę o 18.00 podopieczne Andrzeja Zapaśnika zmierzą się z UKS OPP Powiat Kołobrzeski, który dziś przegrał z gospodyniami 2:3.

Trudnych rywali ma SKS Murowana Goślina, która na turniej półfinałowy dostała się z wakatu i swoje mecze gra w Zduńskiej Woli. W pierwszym meczu nasze przedstawicielki uległy zespołowi EASY WRAP Volley Kobyłka 0:3. Patrząc na wyniki poszczególnych setów, dziewczyny bardzo kiepsko weszły w mecz, bo w pierwszej partii dostały straszne baty przegrywając do 7. Jednak w trzecim secie przegrały do 24, prowadząc już 24:21. Kobyłka to miasteczko na północny wschód od Warszawy, gdzie siatkówka ma się całkiem nieźle. W ubiegłym sezonie dziewczyny zajęły drugie miejsce w turnieju finałowym i bardzo niewiele zabrakło im do awansu do 2 ligi. Tak samo zakończyły ubiegły sezon sobotnie przeciwniczki SKS-u. Gospodynie ze Zduńskiej Woli w sezonie 2021/22 także walczyły o druga ligę i podobnie jak dzisiejsze rywalki zajęły drugie miejsce w turnieju finałowym. Być może nie zdążą wypocząć do 18-ej, kiedy to zmierzą się z siatkarkami z Wielkopolski, gdyż w piątek musiały grać aż pięć setów, aby pokonać KS Halinów.

Świetnie w turniej na własnym terenie weszli siatkarze SPS Volley Opatówek. W meczu otwarcia ograli do zera UKS Jedynkę Reda. W sobotę około 18-ej zmierzą się z AZS UMK Toruń, którzy także nie namęczyli się w pojedynku z UKS SMS Police. Czyżby jutro mecz prawdy o pierwsze miejsce w turnieju?

Trefl Gdańsk jest gospodarzem turnieju półfinałowego, w którym gra TSK Orzeł Osiek. Niestety utytułowany klub traktuje turniej bardzo poważnie i ograł 3:0 naszych przedstawicieli. Orły z Osieka w sobotę o 15.00 zmierzą się z BKS-em Chemikiem Bydgoszcz, który dziś także bez straty seta wygrał z OPP Powiat Kołobrzeski.

Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne po raz drugi z rzędu bierze udział w turnieju półfinałowym. W ubiegłym roku panowie jechali aż na Podkarpacie, w tym sezonie droga znacznie bliższa, bo do Żychlina w łódzkim. Początek turnieju to starcie z gospodarzami i niestety przegrana 0:3. Będzie sporo czasu na odreagowanie, bo mecz z Sunbroker KPS Gietrzwałd dopiero o 18-ej. A mistrz warmińsko-mazurskiego będzie w nienajlepszych humorach, bo także przegrał swój mecz z Ostrołęką.

W sobotę zatem zaczynamy kibicowanie dopiero popołudniu:

15.00 TKS Orzeł Osiek – BKS Chemik Bydgoszcz

18.00 SPS Sparta Złotów – GTS Gdynia

18.00 SPS BoxPro Volley Piła – UKS OPP Powiat Kołobrzeski

18.00 SKS Murowana Goślina – UKS AS Kyubi Zduńska Wola

Około 18-ej Opatówek – AZS UMK Toruń

19.00 Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne