AktualnościMłodziczkaMłodzik

Półfinały Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików.

W sobotę cztery nasze zespoły rozpoczną walkę o finał Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików. Mamy zachowane parytety, bo jest równy podział: dwie ekipy młodziczek i dwie młodzików. Dwa turnieje odbędą się w Poznaniu, Enea Energetyk będzie gościł dziewczyny i chłopaków.

Rok temu w finale MP młodziczek mieliśmy jednego reprezentanta. Na swojej ziemi po brązowy medal w tej kategorii sięgnął Szamotulanin Szamotuły. Szamotulanki sukcesu sprzed roku na pewno nie powtórzą, bo odpadły z rywalizacji już na etapie ćwierćfinałów. W półfinałach mamy dwa zespoły: Mistrza Wielkopolski – Energę MKS Kalisz oraz Eneę Energetyka Poznań.

Mistrz Wielkopolski Młodziczek – Energa MKS Kalisz wyjeżdża do Stężycy. Gospodynie, miejscowa Wieżyca wygrała chyba najbardziej emocjonujący ćwierćfinał, w którym aż trzy zespoły zdobyły po pięć punktów. Z najlepszym bilansem setów Wieżyca, za nią AZS AWF Wrocław, a bez awansu Polonia Świdnica i Fun Klub Kielce.
Kolejnym przeciwnikiem kaliszanek będzie AS Pliński&Wika Puck. Siatkarki z akademii byłych reprezentantów Polski swój awans wywalczyły w Bydgoszczy, gdzie zajęły drugie miejsce za gospodyniami z Pałacu, a wyprzedzając Lidera Konstantynów Łódzki i MOSiR Stalową Wolę.
Trzecim przeciwnikiem będzie Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Siatkarki z województwa łódzkiego były gospodarzem ćwierćfinału, w którym zajęły drugie miejsce za Stalą Grudziądz. Wyprzedziły z kolei naszą Piątkę Turek i Developres Rzeszów.
A MKS przejechał się w ćwierćfinale po wszystkich rywalkach. Bez straty seta wygrał turniej i wyprzedził Stal Śrubiarnię Żywiec, Volley 34 Łódź i Szamotulanina.

Enea Energetyk Poznań, który w naszym województwie zajął dopiero czwarte miejsce będzie gospodarzem półfinału. Jak po finale wojewódzkim zapowiedział trener Mikołaj Adamowicz, drużyna wyciągnęła wnioski, poprawiła pewne elementy co zaowocowało wygraną ćwierćfinału w Nowym Sączu. Za plecami poznanianek uplasowały się gospodynie z Sandecji, MKS Dąbrowa Górnicza oraz AMPS Kołobrzeg/SMS Police.
Drugim zwycięzcą grupy ćwierćfinałowej, który zagości w Poznaniu będzie Atena Warszawa. Siatkarki ze stolicy wygrały ćwiartkę u siebie, gdzie za plecami zostawiły Solną Wieliczkę, Karpaty Krosno i Gdyńską Akademię Siatkówki.
W Poznaniu pojawi się także Stal Śrubiarnia Żywiec, o której już wspomnieliśmy, że zajęła drugie miejsce na turnieju w Kaliszu.
Stawkę drużyn uzupełnia Sparta Kraków. Ta rywalizowała u siebie, ale musiała uznać wyższość Jokera Świecie, ale wyprzedziła Szóstkę Biała Podlaska i Czwórkę Giżycko.

Dwa zespoły wielkopolskich młodzików spotkają się na jednym turnieju w Poznaniu. Energetyk, który będzie gospodarzem przywita swoich kolegów z Jokera Piły.
Gospodarze półfinału wygrali turniej w Ostródzie. Tam za ich plecami znaleźli się zawodnicy z MKS MDK Warszawy, SMS-u Ostróda i GKPS Gorlic.
LOMS Joker Piła awans do półfinału wywalczył na turnieju w Jastrzębiu. Musiał uznać wyższość gospodarzy, ale w pokonanym polu zostawił Avię Świdnik i Mieszko Połczyn Zdrój.
Ponownie do Poznania zawita Norwid Częstochowa. Podczas półfinałów kadetów częstochowianie okazali się w najlepsi, teraz pokażą się w młodzikach. Wygrali wcześniej turniej ćwierćfinałowy, którego byli gospodarzami. Za nimi znaleźli się AKS V LO Rzeszów, Wataha Lubin i Truso Elbląg.
Ostatnim zespołem, który zagra w Poznaniu będzie Koral Wrocław. Siatkarze z Dolnego Śląska awans do Poznania wywalczyli w Olsztynie, gdzie zajęli drugie miejsce za gospodarzami z AZS UWM. Pokonali z kolei Kęczanina Kęty i Skrę Bełchatów.

I jak zawsze link do naszej zrzutki, abyście mogli w przyszłości zaglądać na naszą stronę – TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *