AktualnościIII liga Kobiet

Baraże o awans do drugiej ligi kobiet

W dniach 8-10 kwietnia odbędą się turnieje barażowe o wejście do drugiej ligi kobiet. Wielkopolskę reprezentować będą GLKS Barycz Janków Przygodzki, KS ASBL Piła, a także… UKS Piątka Turek!

Gospodarzem turnieju barażowego będzie Mistrz Wielkopolski GLKS Barycz Janków Przygodzki. Do Jankowa przyjadą: UKS OPP Powiat Kołobrzeski – wicemistrz województwa zachodniopomorskiego, UKS Culmen Chełmno – mistrz województwa kujawsko-pomorskiego (do rozgrywek zgłosiły się 3 zespoły), TSS Gdańsk – wicemistrz województwa pomorskiego.

W drugim barażu zagra KS Piła. Wicemistrzynie Wielkopolski pojadą na turniej do Rumii. To właśnie Akademia Piłki Siatkowej Rumia zajęła pierwsze miejsce (na 4 zgłoszone zespoły) w trzeciej lidze województwa pomorskiego. Pilanki zmierzą się także z mistrzyniami województwa zachodniopomorskiego UKS POMORZANIE – POGODNO Szczecin II. W turnieju w miejsce wicemistrzyń kujawsko-pomorskiego MUKS Tie Break Solec Kujawski pojawi się zespół UKS Orlęta Raszyn, który skorzystał z wakatu.

Do dalekiej Łomży pojedzie UKS Piątka Turek, która zajęła trzecie miejsce w lidze wojewódzkiej i teoretycznie nie przysługiwała im gra o druga ligę. Ale klub skorzystał z wakatu i zagra w miejsce mistrza województwa warmińsko-mazurskiego. Oprócz podopiecznych Andrzeja Malczewskiego i Ewy Książki w Łomży zagrają: gospodynie MKS Łomża – mistrz województwa podlaskiego, który zdecydowanie wygrał trzecioligowe rozgrywki w regionie pokonując cztery inne zespoły, Easy Wrap Volley 3 Kobyłka, która zajęła drugie miejsce w mazowieckim oraz UKS Ozorków – drugie miejsce w województwie łódzkim.

Finały są zaplanowane w dniach 22-24.04.2022. Odbędą się cztery turnieje, w których zagrają po cztery zespoły, a zwycięzcy grup awansują do drugiej ligi kobiet.