AktualnościMłodziczkaMłodzik

Co tam słychać w najmłodszych ligach?

Nie robiliśmy jeszcze przeglądu tego co się dzieje w ligach młodziczek i młodzików, więc zajrzyjmy tam. W młodziczkach jest bardzo interesująco we wszystkich trzech ligach, w młodzikach mamy wyraźnych liderów swoich grup.

Wprawdzie I liga w ten weekend nie grała, co nie zmienia faktu, że jest tam prawdziwy ścisk w czubie tabeli. Miejsce pierwsze, które zajmuje MKS Kalisz (12 pkt) i miejsce piąte, na którym obecnie znajduje się drugi zespół Energetyka Poznań (10 pkt) dzielą tylko dwa punkty. Tę lukę wypełniają kolejno: Szamotulanin i Piątka Turek oba po 11 punktów oraz Energetyk pierwszy z dziesięcioma punktami. I zapewne te drużyny do samego końca będą bić się o finał wojewódzki, który gościć będzie sześć najlepszych drużyn z Wielkopolski. Pamiętać jeszcze należy, że do grona finalistów będą się dobijać zespoły z ligi drugiej i trzeciej. A tam jest niemniej interesująco.
W II lidze na czele SPS Volley Piła, który zgromadził 15 na 16 możliwych punktów. Tuż za nim MKS Trzcianka i Jantar Kalisz, które mają tylko punkt mniej. A jedno oczko do tych zespołów tracą Barycz Janków Przygodzki i połączenie Lidera Rokietnicy z Szamotulaninem II. I wszystko wskazuje na to, że to właśnie te zespoły z II ligi będą chciały się dostać do finału wojewódzkiego.
W III lidze jeden zespół w kompletem wygranych. Mowa o UKS Środa Wielkopolska. Ten zasłużony dla Wielkopolski klub, na którego największe piętno odcisnął ś.p. Zbigniew Staszak, a Jego dzieło kontynuuje córka Karolina, wygrał dziewięć meczów i stracił w nich tylko jednego seta. Tuż za nim ze stratą jednego punktu Sparta Złotów i tu też możemy powiedzieć o pewnych koneksjach rodzinnych, bo obecnie za klub ze Złotowa odpowiada Dawid Erwardt, ale ma silne wsparcie znakomitej siatkarki, reprezentantki Polski, a obecnie kapitan ŁKS-u Commercecon Łódź – Pauliny Maj-Erwardt. Zbieżność nazwisk nie jest tu przypadkowa. Zresztą sama Paulina mówiła nam podczas turnieju Amica Cup 2022, że próbują z mężem zbudować silną Spartę Złotów. Tę rozmowę możecie zobaczyć tutaj.

Wszystkie aktualne wyniki, tabele i terminarze Ligi Młodziczek do zobaczenia tutaj.

W Lidze Młodzików w sobotę mieliśmy pojedynek najlepszych ekip w województwie. Drugi w tabeli Enea Energetyk zmierzył się w dwumeczu z LOMS Joker Piła Powiat Pilski. I jak na mecz czołowych drużyn przystało, ekipy podzieliły się punktami. W pierwszym meczu w trzech setach wygrał Energetyk, w rewanżu 2:0 zwyciężył Joker. Oznacza to, że pilanie zachowali pierwsze miejsce w tabeli i mają na koncie 19 punktów. Poznaniacy są drudzy ze stratą czterech oczek, ale warto dodać, że Joker ma rozegrane dwa mecze więcej – awansem stoczyli pojedynek z szóstej kolejki, gdzie zmierzyli się z SKS-em Murowaną Gośliną.
W II lidze odjechał od reszty stawki Progress Września. Drużyna KPS-u ma na koncie komplet zwycięstw i nad drugą w tabeli Piątką Turek mają siedem punktów przewagi. Warto jednak dodać, że tabela w tej grupie jest bardzo dziurawa i niekompletna. Bo Progress ma komplet rozegranych ośmiu meczów, a Tarnovia czy Piast Krotoszyn rozegrali ich dopiero połowę.
My byliśmy na meczach w Poznaniu, gdzie drugi zespół Energetyka mierzył się z Tarnovią Volleyball Tarnowo Podgórne. Pierwszy mecz dla gospodarzy 2:0, ale w drugim już lepsi okazali się goście, którzy wygrali 2:1.
Rozmawialiśmy z trenerem Enea Energetyka Poznań Jakubem Wądołowskim nie tylko o drugim zespole, ale o ogólnych planach młodzików Energetyka oraz Piotrem Skrokiem, trenerem młodzików Tarnovii, ale też czołowym zawodnikiem mistrza III ligi z poprzedniego sezonu i liderze tabeli aktualnych rozgrywek:

Wszystkie aktualne wyniki, tabele i terminarze Ligi Młodzików do zobaczenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *