Aktualności

Co tam w Szamotulaninie?

Sezon 2023/2024 nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji odwiedziliśmy Szamotuły i porozmawialiśmy o minionym sezonie oraz planach na nadchodzący. Nie zabraknie także kilku słów o młodzieżowej kadrze, w której nasz gość – Łukasz Klapczyński jest asystentem trenera.

Szamotulanin to jeden z czołowych klubów w Wielkopolsce. Stały uczestnik finałów wojewódzkich, ale także turniejów młodzieżowych Mistrzostw Polski. Rok temu zdobyty brąz w młodziczce, w zakończonym sezonie szóste miejsce w Polsce wśród kadetek, a warto jeszcze wspomnieć wicemistrzostwo Polski Kadetów z 2020 roku.

Z naszą kamerą wybraliśmy się zatem na zwiady do Szamotuł, by porozmawiać z Łukaszem Klapczyńskim – trenerem i członkiem zarządu klubu. Zapytaliśmy go o kadrę Polski do lat 17, gdzie Łukasz jest członkiem sztabu trenerskiego, a w kadrze są siatkarki z Wielkopolski.
Podsumowaliśmy miniony sezon w wykonaniu Szamotulanina i zapytaliśmy o plany na kolejny, gdzie w kategoriach męskich Szamotulanin będzie mocno współpracował z Tarnovią Volleyball Tarnowo Podgórne.
Nie zabraknie też wątku dziwnych sytuacji jeśli chodzi o podział na grupy w III Lidze Męskiej, wszak Łukasz to także członek zarządu WZPS. Tu dodamy, że rozmowa została zarejestrowana w dniu, w którym WZPS “ustalił” ostateczny podział na grupy poprzez “głosowanie”. Specjalnie dwa słowa w tym zdaniu umieszczamy w cudzysłowie. Ale o tym rozpiszemy się w osobnym tekście.

Tymczasem zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

Jeden komentarz do “Co tam w Szamotulaninie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *