Aktualności

Amica Cup 2023. Przedstawiamy kolejnego uczestnika.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, w ostatni weekend września w Szamotułach odbędzie się kolejna edycja Amica Cup. Wezmą w nim udział cztery zespoły z czterech państw. Zaprezentowaliśmy już Wam Mistrza Węgier – Vasas Óbuda Budapest, dziś prezentujemy kolejnego uczestnika.

To stały bywalec szamotulskiego turnieju, w którym zawsze znajdował się w czołówce klasyfikacji generalnej. Wygrał ten turniej w roku 2020, powtórzył ten sukces rok później, gdzie wyprzedził Chemika Police i Developres Rzeszów. Rok temu zajął drugie miejsce, bo lepszy okazał się późniejszy Mistrz Polski – ŁKS Commercecon Łódź. Wiecie już o kim mowa? Dresdner SC.

Drezdeńska drużyna gra w niemieckiej Bundeslidze nieprzerwanie od 1997 roku. W 1999 roku, a następnie w 2007, Dresdner Sportclub został mistrzem Niemiec. W sezonie 2013/2014, drużyna świętowała swój trzeci tytuł mistrzowski, dzięki trzem zwycięstwom w finale z Red Ravens Vilsbiburg, a czwarty – w sezonie 2014/2015, wygrywając w finale z Allianz MTV Stuttgart. W kolejnym sezonie, drużynie udało się obronić tytuł po pięciu finałach przeciwko temu samemu przeciwnikowi. W sezonie 2020/2021, drezdeńska drużyna ponownie zmierzyła się ze Stuttgartem w finale play-off – po przegraniu dwóch pierwszych meczów w serii do trzech zwycięstw, Dresdner Sportclub wygrał pozostałe spotkania i tym samym ponownie zapewnił sobie tytuł mistrzowski. W ubiegłym sezonie Dresnder zakończył na trzecim miejscu, w półfinałach ulegając późniejszemu mistrzowi Niemiec Allianz MTV Stuttgart.

Do największych osiągnięć Dresdner Sportclub zaliczyć można: 6-krotny tytuł Mistrza Europy, Zdobywcy Pucharu, Zdobywcy Pucharu Europy oraz Zdobywcy Superpucharu.

Na sezon 2023/2024 skompletowany został praktycznie całkowicie nowy zespół, stanowiący mieszankę młodych talentów i doświadczonych zawodniczek z krajowych i międzynarodowych drużyn. Kapitanem Dresdner Sportclub pozostaje Jennifer Janiska – mistrzyni Niemiec z DSC w 2021 roku, a rozgrywającą i drugim kapitanem – Sarah Straube.

Skład:

Libero: Lotte Goertz (ur. 2005, Niemcy), Aleksandra Jegdic (ur. 1994, Serbia)
Przyjmujące: Famke Boonstra (ur. 2001, Holandia), Juliette Fidon-Lebleu (ur. 1996, Francja), Mika Grbavica (ur. 2001, Chorwacja), Jennifer Janiska (ur. 1994, Niemcy), Hester Jasper (ur. 2001, Holandia)
Środkowe: Tia Jimerson (ur. 1999, Stany Zjednoczone), Nathalie Lemmens (ur. 1995, Belgia), Lena Linke (ur. 2003, Niemcy)
Atakujące: Laura Berger (ur. 2001, Niemcy), Grace Frohling (ur. 2001, Stany Zjednoczone)
Rozgrywające: Sarah Straube (ur. 2002, Niemcy), Larissa Winter (ur. 2004, Niemcy)

Trenerzy i zespół:

Główny trener: Alexander Waibl
Asystent: Vladimier Kapris
Asystent: Max Filip
Trener sportowy: Lukasz Marciniak

Wszystkie mecze z turnieju będą transmitowane na naszym kanale YouTube – Wielkopolska Siatkówka. A jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć jak wyglądał ten turniej rok temu, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Jeden komentarz do “Amica Cup 2023. Przedstawiamy kolejnego uczestnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *