AktualnościJunior

Ćwierćfinał MP Juniorów

Już od czwartku poznańska hala przy drodze Dębińskiej będzie gościć juniorów w ramach ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Kogo będziemy gościć? Prezentacja grupy B.

Tak to los sprawił, że w grupie B wszystkie trzy zespoły są z północnej Polski. Faworytem będzie z pewnością mistrz województwa warmińsko-mazurskiego AZS UWM Olsztyn. To mocna drużyna, która od lat jest w czołówce. Nie musieli się mocno napracować, bo w tym sezonie do rozgrywek juniorskich w warmińsko-mazurskim przystąpiły 3 zespoły. I wszystkie awansowały dalej. Olsztyn zdobył mistrza województwa, ale odwiecznym rywalem jest SMS Ostróda, która zawsze chce utrzeć nosa olsztynianom. Trzecim zespołem był Maratończyk Ełk. Olsztyńscy juniorzy zdobywają doświadczenie grając w 3 lidze, a tam jak nam przekazano, poziom jest całkiem przyzwoity. Dwóch siatkarzy na co dzień trenuje z zespołem plusligowym i są także zgłoszeni do składu Indykpolu. Celem juniorskiego AZS-u jest dostanie się do finału Mistrzostw Polski, ale najważniejsze jest wyjść z “ćwiartek”, a potem trzymać kciuki za korzystne losowanie półfinałów.

W grupie z Olsztynem zagra UKS Błyskawica Budpro Szczecin. Zajęli 3. miejsce, w zachodniopomorskim do juniorskich zmagań wystartowało siedem zespołów. Cztery drużyny były w miarę wyrównane, pozostałe trzy lekko odstawały. Pomimo, że szczecinianie nie zagrali swoim najlepszym składem, to wywalczyli trzecie miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału. Do Poznania przyjedzie ośmiu zawodników, ale to już będzie najmocniejszy skład, jaki Błyskawica zbudowała.

Na trzeciego do grupy B dolosowany z wakatu został KATS ALPAT Gdynia, który zajła 4. miejsce w województwie. W rozgrywkach juniorów na Pomorzu wystartowało sześć zespołów, ale jeden wycofał się w trakcie rozgrywek. Zdecydowanym liderem w województwie jest Trefl z Gdańska, który ma zdecydowaną przewagę nad rówieśnikami. Pozostałe cztery zespoły są w miarę równe (Stoczniowiec, Starogard, Gdynia). Klub naszych gości w październiku obchodził 25-lecie istnienia. Działał prężnie, ale coś się załamało po śmierci prezesa, który odszedł 4 lata temu. Klub wówczas prawie się rozpadł, ale dzięki zaangażowaniu rodziców przetrwał i w ubiegłym roku po raz pierwszy dotarł do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Do Poznania zespół przyjedzie prosto z obozu zimowego i ma nadzieję na dobry występ przed poznańską publicznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *