AktualnościMłodziczkaMłodzik

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików

Znamy wyniki losowania młodziczek i młodzików. Tylko jeden ćwierćfinał zostanie rozegrany w Wielkopolsce.

Młodziczki Energa MKS SMS Kalisz będą gospodyniami turnieju ćwierćfinałowego. Niestety znów spotkają się w jednej grupie z innymi przedstawicielkami naszego województwa, mianowicie zespołem UKS Szamotulanin Szamotuły. W finale wojewódzkim lepsze kaliszanki, a jak będzie tym razem? Do Kalisza przyjadą także zespoły TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec oraz UKS Volley 34 Łódź.

Brązowy medalista w Wielkopolsce czyli UKS Piątka Turek w końcu miała trochę szczęścia w losowaniu, patrząc na odległość. Trafiła do grupy gospodyń z Tomaszowa Mazowieckiego, więc patrząc na odległości pomiędzy Policami, gdzie rozgrywały 1/8 finału a Tomaszowem to świetne losowanie. A tam oprócz MUKS Dargfil nasze przedstawicielki zmierzą się z KS Stal Grudziądz i MKS V LO Developres Rzeszów.

Za to Enea Energetyk Poznań wybierze się w piękne polskie góry, bo dziewczyny trafiły do grupy grającej mecze w Nowym Sączu. Ale poznanianki nie mają najdalej, bo dużo więcej czasu na dojazd muszą sobie zarezerwować młodziczki AMPS Kołobrzeg/SMS Police. Natomiast całkiem blisko będą miały rywalki z MKS-u Dąbrowy Górniczej, które uzupełnią turniejową grupę z góralkami Sandecji Dunajec.

W przeciwnym kierunku wybiorą się młodzicy Enea Energetyk Poznań, a i oni też muszą zatankować sporo litrów do busa, bo trafili do grupy pierwszej, w której gospodarzem będzie SMS Ostróda. Stawkę uzupełniają UKS MKS MDK Warszawa oraz GKPS Gorlice.

Mistrzowie Wielkopolski LOMS Joker Piła pojadą do Jastrzębia, gdzie gościć ich będzie AT Jastrzębski Węgiel. Czy będą mieć szansę spotkać się z zawodnikami plusligowymi? Na meczu raczej nie, bo w tym czasie jastrzębianie graja na wyjeździe, ale może po treningu wskoczą popatrzyć na młodych siatkarzy? Do czwórki dolosowani zostali także: MKS Avia Świdnik oraz MKS Mieszko Połczyn Zdrój.

Po raz kolejny w tym sezonie wielkopolski zespół będzie się mierzyć z SKFiS KaEmKa Starogard Gdański. To właśnie w Starogardzie zagrają młodzicy MUKS Grom Kalisz. Polecamy zadzwonić do trenerów IUKS jedynki Poznań, którzy mogą podpowiedzieć jak wykorzystać słabe strony gospodarzy. Kaliszanie zagrają w tym turnieju także z KS Lechia Tomaszów Mazowiecki TCS i SKPS Dunajec Nowy Sącz.

Turnieje ćwierćfinałowe zaplanowano na 1-2 kwietnia 2023.