AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Czas na kadetki i kadetów, czyli przed półfinałami MP.

W głowie mamy jeszcze pewnie zeszłotygodniowe zmagania juniorek i juniorów w finałach Mistrzostw Polski, a tu trzeba znów włączyć koncentrację i dobre myśli przekierować na nasze zespoły kadetek i kadetów. Nasza uwaga skupiać się będzie na trzech miejscach: Kalisz, Gdańsk oraz Poznań, z którego to transmisje meczów zobaczycie na kanale YouTube Wielkopolskiej Siatkówki.

W roku ubiegłym Wielkopolska zdominowała rozgrywki kadetek. Na mistrzowskim tronie zasiadł Enea Energetyk, ale tuż u jego boku z tytułem wicemistrzowskim finiszował Energa MKS Kalisz. Trzecie miejsce zajęła Wieżyca Stężyca. Na etapie półfinałów straciliśmy wtedy Szamotulanina i Piątkę Turek. W tym roku na pewno niestety stracimy jedną z naszych drużyn, bo trzy jak zapewne wiecie spotkają się w jednym turnieju.
Mowa oczywiście o grupie 3, której gospodarzem będzie Energa MKS Kalisz. Zagoszczą tam jeszcze dwa nasze zespoły: Enea Energetyk Poznań i UKS Szamotulanin Szamotuły. Z racji tego, że awans uzyskują tylko dwie drużyny, niestety jedna z naszych zakończy sezon w Kaliszu właśnie. Stawkę uzupełnia Chemik SMS Olsztyn. O naszych drużynach nie będziemy się specjalnie rozpisywać, bo poświęciliśmy im już mnóstwo miejsca w poprzednich wpisach. Odeślemy chociażby do relacji z turnieju finałowego w naszym województwie, gdzie znajdziecie też wywiady z trenerami wszystkich drużyn, Wystarczy kliknąć TUTAJ.
Ale o Chemiku kilka słów warto napisać. To mistrz województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie w turnieju finałowym stracił tylko jednego seta. Potem był gospodarzem ćwierćfinału, który wygrał bez większych problemów i też stracił w nim tylko jednego seta. W pokonanym polu była m.in. nasza Sparta Złotów. Jak też się dowiedzieliśmy spora grupa kadetek Chemika gra na co dzień w II lidze, ale nie wiem czy powinniśmy o tym wspominać, bo zajmują tam ostatnie miejsce z marnym dorobkiem dwóch punktów w piętnastu rozegranych meczów.
Nasze wróżby? Kalisz powinien podobnie jak w naszym finale wojewódzkim być poza zasięgiem, a o drugie miejsce powalczą Energetyk z Szamotulaninem.
Plan meczów poniżej na plakacie, a transmisje na Marcin Rakowski Komentuje.

Uwaga w półfinałach kadetów będzie skierowana na dwa miejsca. Gdańsk, gdzie grać będzie LOMS Joker Piła Powiat Pilski oraz na Poznań, gdzie gospodarzem będzie Enea Energetyk, a gościć się będzie m.in. IUKS Jedynka Poznań.

Już po losowaniu twierdziliśmy, że Joker będzie miał piekielnie trudne zadanie. Bo za rywali będzie miał gospodarza Trefla Gdańsk, który wygrał ćwierćfinał rozgrywany u siebie. W pierwszej fazie pokonał dwa razy po 3:0 Gump Ostrowiec Świętokrzyski oraz ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Również po 3:0 Trefl wygrał w fazie finałowej. Tam zbierać się po porażkach musiały zespoły Dunajec Nowy Sącz oraz łódzka Wifama. Klub z Łodzi mimo porażki z drugiego miejsca awansował do półfinałów. Kolejnym przeciwnikiem pilan będzie AKS V Lo Rzeszów. Siatkarze z Podkarpacia byli podobnie jak Trefl gospodarzami ćwiartek, w których zajęli drugie miejsce. W pierwszej fazie poszło im dobrze, bo wygrali dwa mecze po 3:0 z Suwałkami i Nakłem. W fazie finałowej 3:1 młoda Resovia ograła Spartę Kraków, a w meczu o pierwsze miejsce przegrała z AZS-em Częstochowa. Ostatnim rywalem będzie zwycięzca i zarazem gospodarz ćwierćfinału – UMKS MOS Wola Warszawa. Na tym turnieju grał Szamotulanin Szamotuły. Siatkarze ze stolicy przeszli ten turniej bez straty seta ogrywając kolejno: Skrę Bełchatów, Szamotulanina, Powiat Kołobrzeski i Volley Jelcz-Laskowice.
Jak podają organizatorzy transmisje z meczów mają być do zobaczenia na kanale YouTube Trefl Gdańsk Młodzież.

Ostatnim punktem, który będzie pod naszą baczną obserwacją i to dosłownie będzie półfinał z udziałem naszych Enea Energetyka Poznań i IUKS Jedynki Poznań. Oba nasze teamy swoje ćwierćfinały wygrały. Energetyk w Bydgoszczy, a Jedynka u siebie. Do Poznania przyjeżdżają drużyny, które w ćwierćfinałach zajęły drugie miejsca. Hemarpol Norwid Częstochowa i IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Częstochowianie awans wywalczyli na turnieju u siebie, gdzie zajęli drugie miejsce za Gwardią Wrocław. W grupie pokonali siatkarzy z Ostródy i Proszowic, a w fazie finałowej MKS Będzin. Wszystkie te mecze do zera. Jedynie w meczu o pierwsze miejsce przegrali po tiebreaku z Gwardią. Volley Jelcz-Laskowice awansował z drugiego miejsca z turnieju w Warszawie, gdzie gospodarzem był MOS Wola Warszawa. Bilans turnieju to dwie wygrane i dwie porażki. Wygrane z Stalą Nysa i Skrą Bełchatów, porażka z Powiatem Kołobrzeskim i gospodarzami.
Nie będziemy ukrywać, że mamy nadzieję na dublet i awans dwóch naszych drużyn do finału wojewódzkiego.
Plan meczów poniżej, a wszystkie mecze będą dostępne na naszym kanale YouTube – Wielkopolska Siatkówka. Turniej rozegrany zostanie w hali POSiR B (Chwiałka), ul. Spychalskiego 36.

Harmonogram meczów:
???? PIĄTEK 24.03
17:00 Enea Energetyk Poznań – IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice
19:00 IUKS Jedynka Poznań – Hemarpol Norwid Częstochowa

???? SOBOTA 25.03
16:00 IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice – IUKS Jedynka Poznań
18:00 Enea Energetyk Poznań – Hemarpol Norwid Częstochowa

???? NIEDZIELA 26.03
11:00 Hemarpol Norwid Częstochowa – IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice
13:00 IUKS Jedynka Poznań – Enea Energetyk Poznań

* godziny spotkań mogą ulec zmianie w zależności od długości trwania poprzedniego spotkania. W przypadku wydłużenia czasu spotkań, następne spotkanie rozpocznie się 45 minut po zakończeniu poprzedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *