AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

SPS BoxPro Volley Piła Mistrzem Wielkopolski Seniorek!

Po pierwszym meczu finału III Ligi Kobiet SPS BoxPro Volley Piła prowadził z SPS-em Spartą Złotów 3:1. Należało nie przegrać w rewanżu za trzy punkty i mistrzostwo zawita do Piły. W III Lidze Mężczyzn poznaliśmy finalistów, którzy w najbliższy weekend rozstrzygną o wygranych sezonu 2022/2023.

Po perturbacjach w III Lidze Mężczyzn związanych z przekładkami i problemem z porozumieniem się co do rozegrania meczów półfinałowych między Volley’em Opatówek i Tarnovią Tarnowo Podgórne, gdzie lepsi okazali się siatkarze z powiatu kaliskiego, ale przede wszystkim bałaganie walkowerowym udało się wyłonić kompletną parę finałową. W drugim półfinale zmierzyli się LOMS Joker Piła Powiat Pilski z TSK Orłem Osiek. Dwa mecze wygrali siatkarze z Osieka. Najpierw w Pile po tiebreaku, a u siebie już do zera i to oni awansowali do finału. W najbliższy weekend rozstrzygną się losy mistrzostwa. Najpierw w sobotę w Opatówku, w niedzielę w Osieku. I to tam medale w odpowiednich kolorach zawisną na szyjach zawodników i przedstawicieli obu klubów.

Nie do końca wiadomo, kiedy z kolei poznamy ostatniego medalistę mistrzostw Wielkopolski seniorów. W meczach o trzecie miejsce zmierzą się Joker Piła i Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne. Pierwszy mecz w Pile, który był zaplanowany na najbliższą sobotę, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ma zostać przełożony. Rewanż zaplanowano na 1. kwietnia i jak dotąd nie mamy informacji o zmianie tego terminu.
Nie wiadomo z kolei co z klasyfikacją za miejsca 5-8. Wiadomo, że były tam już rozegrane mecze, ale potem było fiku miku i nie wiadomo co dalej. Wysłaliśmy w tej kwestii zapytanie do WZPS-u i czekamy na odpowiedź. Czy będzie jakaś klasyfikacja z zamianą miejsc Energetyka z Jokerem, jak to miało miejsce po ćwierćfinałach czy będą rozpisane jakieś mecze o te miejsca. Nikt nic nie wie.

Najważniejszym jednak wydarzeniem weekendu było wyłonienie mistrza w III Lidze Kobiet. Ciężko powiedzieć, że skład finalistów, czyli SPS BoxPro Volley Piła oraz SPS Sparta Złotów, ktoś przed sezonem by obstawiał. Nie mówimy, że nikt im takich szans nie dawał, ale oba kluby rosły po prostu z każdym meczem, z każdym kolejnym etapem aż do samego finału. Sami trenerzy nawet mówili, że nie mieli aspiracji mistrzowskich, ani walki o II ligę, jakie dwa pierwsze miejsca dają możliwość. Wywiady z Andrzejem Zapaśnikiem z Piły oraz Dawidem Erwardtem ze Złotowa nagraliśmy po pierwszym meczu finałowym i możecie je zobaczyć tutaj.

Po tym pierwszym meczu finałowym rozegranym w Złotowie zaliczkę miały pilanki, które wygrały starcie 3:1. O samym meczu możecie przeczytać tutaj. Oznaczało to, że każda wygrana w rewanżu, a nawet przegrana 2:3, dawała bezpośrednio tytuł mistrzyń SPS-owi Piła. Sparta, żeby doprowadzić do Złotego Seta musiałaby ten mecz wygrać 3:0 lub 3:1.
Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które wygrały pierwszą partię wyraźnie do 17. W drugim secie nastąpił jednak przewrót w wydarzeniach na boisku i klub ze Złotowa wyszedł zwycięsko 25:19. W trzecim była już sieczka, którą 25:23 wygrały Spartanki. Oznaczało to, że już tylko seta brakowało im do “dogrywki”. Czwarta część podobnie jak poprzednia znów bardzo, bardzo wyrównana. Zdobycie 25 punktów nie dało wygranej seta, bo drużyny nie chciały oddać wygranej. Dla pilanek oznaczałaby ona mistrzostwo, dla złotowianek szansę na Złotego Seta. Ostatecznie 29:27 triumfowała ekipa trenera Andrzeja Zapaśnika i wiadomo było przed ostatnim setem, że to ona założy królewską koronę za ten sezon. W tiebreaku, który nie miał już większego znaczenia, Volley wygrał 15:11 i cały mecz 3:2.
I standardowo w takich sytuacjach odsyłamy do profili klubowych: SPS BoxPro Volley Piła:
Wczoraj na szyjach Pilanek zawisł złoty krążek, a na ręce kapitana złożony został ogromny, złoty puchar! Taaaak!!! Mamy to! Mamy to, o co walczyliśmy cały sezon! Pokonaliśmy swoje słabości! Po każdej burzy zawsze wychodzi słońce! Po niepowodzeniu w rozgrywkach juniorek podnosimy się i walczymy zawzięcie o tytuł mistrza w seniorskiej lidze! Udaje nam się tylko i wyłącznie dzięki jedności i współpracy na boisku! Jesteśmy niepokonaną drużyną, z gigantyczną chęcią wygrywania. Na każdym meczu dawałyśmy z siebie nie 100, a 1000% , żeby znaleźć się na podium! Po każdym niepowodzeniu wyciągnięte wnioski przekładałyśmy na kolejne spotkania, pamiętając o pokorze! Jesteśmy bardzo dumne z całego sezonu, ale najbardziej z całego finału, bo to najtwardsi się w nim znaleźli! Nie było łatwo! Wygrywając pierwszy dwumecz w Złotowie zdawaliśmy sobie sprawę, że przeciwniczki nie poddadzą się bez walki.
To było starcie tytanów!!! Oba zespoły były solidnie przygotowane zarówno motorycznie jak i mentalnie, jednak to Pilanki po raz kolejny udowodniły, że potrafią zachować zimną głowę do ostatniego końcowego gwizdka. Zarówno przyjęcie jak i atak szły nam bardzo optymalnie! Każdy tak naprawdę element gry był dopracowany tak, jak byśmy chcieli. Obieramy ster zagrywką i niejednokrotnie dyktujemyy warunki przebiegu gry! Wygrywamy nie tylko istotne dla naszego triumfu dwa sety, lecz całe spotkanie wynikiem 3:2!!!
Wkładając w ten mecz całe swoje serca i skupienie znalazłyśmy się na najwyższym szczeblu, o jakim każdy może pomarzyć!!!

Zadowolenia może nie z tego dwumeczu, ale z całego sezonu nie kryją także w Złotowie, choć tam wpis bardziej oszczędny:
Po niesamowitym widowisku, musimy uznać dzisiaj wyższość zespołu SPS BoxPro Volley Piła 2-3.
Mamy zatem pierwsze historyczne srebrne medale 3ligi kobiet!!!
Złotów, cieszcie się razem z nami !!!

Biorąc pod uwagę, że Volley Piła jest złożony tylko z juniorek i młodszych dziewczyn to szczerze gratulujemy i podziwiamy pracę jaka jest wykonywana w klubie z trenerem Andrzejem Zapaśnikiem i legendą pilskiej siatkówki – Agnieszką Kosmatką. Znając życie twórców tego sukcesu jest dużo więcej, ale nie będąc tak blisko pilskiego klubu nie będziemy wymieniać tych, aby kogoś nie pominąć. Jesteśmy po pierwszym słowie z trenerem Zapaśnikiem i mamy nadzieję, że udamy się tam z naszą kamerą i zrobimy większy materiał o tym klubie.
Z kolei Sparta Złotów, to chyba najszybciej rozwijający się klub w naszym województwie, który co warto dodać, bazuje na swoich siatkarkach z najbliższej okolicy Złotowa. Oznacza to też, że szkoleniowcy w tym klubie to prawdziwe fachury, a reprezentantka Polski – Paulina Maj-Erwardt na stanowisku prezesa klubu, wie jak to wszystko poukładać i rozwijać. Ćwierćfinał MP kadetek, wicemistrzostwo seniorek, no szybko to idzie. A jak zapewniał nas trener Dawid Erwardt plany na przyszłość są ambitne.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia w walce o II ligę, bo choć parcia na awans nie ma, to jakby się udało, nikt by się chyba nie obraził, a będzie to większa motywacja do wsparcia klubów przez władze samorządowe lub prywatnych sponsorów.

A my przypominamy, że do końca marca decydujecie czy Wielkopolska Siatkówka ma dalej funkcjonować. Wystarczy kliknąć w ten link.

Jeden komentarz do “SPS BoxPro Volley Piła Mistrzem Wielkopolski Seniorek!

  • Tak naprawdę finał 3 ligi w którym wystąpiły zespoły z Piły i Z)otowa grany zawodniczkami które nic nie osiągnęły w swoich docelowych kategoriach wiekowych pokazuje jak niski jest poziom trzeciej ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *