AktualnościMłodziczkaMłodzik

Ćwierćfinały MP młodziczek i młodzików

Zakończyły się turnieje ćwierćfinałowe MP młodziczek i młodzików. I z niecierpliwością będziemy czekali na półfinały, bo zagrają w nich wielkopolskie zespoły.

W Kaliszu nie poszło tak, jakbyśmy chcieli. Zdecydowanie nie wyszedł turniej brązowym medalistkom Mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu. UKS Szamotulanin Szamotuły po nieudanej sobocie przegrał także niedzielne mecze i bez zwycięskiego seta zajął czwarte miejsce. W niedzielne przedpołudnie szamotulanki uległy kaliszankom, a w ostatnim meczu UKS “Volley 34” Łódź. Ale rewanż za koleżanki w województwie wzięły kaliszanki, które przez turniej przeszły jak burza nie oddając seta i z pierwszego miejsca awansując do półfinałów. Na drugim miejscu dającym awans do kolejnej rundy zameldowały się zawodniczki Stali Śrubiarni Żywiec, które ograły łodzianki. Ostateczna klasyfikacja turnieju:

 1. Energa MKS Kalisz
 2. TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec
 3. UKS „Volley 34” Łódź
 4. UKS Szamotulanin Szamotuły
fot. Facebook Akademia Energa Kalisz

Już po sobotnich meczach wiedzieliśmy, że UKS Piątka Turek przegraną z gospodyniami z Tomaszowa Mazowieckiego zaprzepaściła szanse na miejsce premiowane do półfinałów. Ale dziewczyny pokazały, że grać potrafią i ograły 2:0 MKS V LO Developres Rzeszów. W meczu o pierwsze miejsce w turnieju lepsze zawodniczki z kujawsko-pomorskiego, które pokonały w tiebraku Darfil.

 1. KS Stal Grudziądz
 2. Dargfil Tomaszów Mazowiecki
 3. UKS Piątka Turek
 4. MKS V LO Developres Rzeszów
fot. Facebook UKS Piątka Turek

Świetnie natomiast spisały się podopieczne Mikołaja Adamowicza. Trzy mecze, trzy zwycięstwa. Dzisiaj podobnie jak w drugim wczorajszym meczu poznanianki wygrały w trzecim decydującym secie. Ale jak już jechać tak daleko, to po to aby pograć. W drugim niedzielnym meczu gospodynie z Nowego Sącza przegrały co prawda z reprezentantkami zachodniopomorskiego, ale lepszy stosunek małych punktów pozwolił im zająć drugie miejsce na turnieju i awansować do kolejnego etapu.

 1. Enea Energetyk Poznań
 2. STS Sandecja/SKPS Dunajec Nowy Sącz
 3. MKS Dąbrowa Górnicza
 4. AMPS Kołobrzeg/Chemik Police
fot. Facebook Enea Energetyk Poznań – Młodzież

Bo Energetyk to lubi grać długie mecze. I zwyciężać. Chłopaki pod batutą dyrygenta Jakuba Wądołowskiego w niedzielę także zafundowali sobie trzysetową gierkę. Wygrana z UKS MDK Warszawa to trzeci wygrany mecz i pierwsze miejsce na turnieju w Ostródzie. Gospodarze ograli 2:0 chłopaków z Gorlic i zajęli trzecie miejsce.

 1. Enea Energetyk Poznań
 2. UKS MDK Warszawa
 3. SMS Ostróda
 4. GKPS Gorlice
ot. Facebook Enea Energetyk Poznań – Młodzież

O awansie Jokera wiedzieliśmy już wczoraj. Kwestią było tylko miejsce. A dziś pilanie grali z uznaną marką jaką jest Jastrzębski Węgiel. Nie udało wygrać i tym samym nasi przedstawiciele zajęli drugie miejsce. W meczu sobotnich przegranych dziś nieznacznie lepsza Avia Świdnik.

 1. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
 2. LOMS Joker Piła Powiat Pilski
 3. Avia Świdnik
 4. MKS Mieszko Połczyn-Zdrój
ot. Facebook UKS SMS Joker Piła

No i trzeci nasz męski przedstawiciel – Grom Kalisz, który niestety w Starogardzie Gdańskim nie ugrał seta. Po wczorajszych porażkach dziś doszła trzecia z gospodarzami. Ale to chyba i tak duży sukces trenera i zawodników, bo z czwartego miejsca w województwie dostać się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski to niesamowity progres w stosunku do ubiegłego sezonu, gdzie Gromu nie było nawet w finale wojewódzkim. W meczu o pierwsze miejsce lepsi siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy w dwóch setach ograli górali z Nowego Sącza.

 1. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
 2. SKPS Dunajec Nowy Sącz
 3. SKFIS Kaemka Starogard Gdański
 4. MUKS Grom Kalisz
Fot. Facebook MUKS Grom Kalisz

Po turniejach ćwierćfinałowych Wielkopolska na plus. Na siedem startujących zespołów cztery grają dalej, parytet także został zachowany. I o ile u chłopców na więcej nie liczyliśmy to pozostaje niedosyt u dziewczyn. Szamotulanki potrafią lepiej grać i chyba nie pokazały wszystkich swoich umiejętności. Z tego co się dowiedzieliśmy, to oprócz MKS-u Kalisz, który był poza zasięgiem, pozostałe zespoły były na podobnym poziomie i przy lepszej dyspozycji można było z nimi wygrać i zająć drugie miejsce premiowane awansem. Piątka Turek przegrała wygrany mecz, który dawałby miejsce w półfinale. Jednak pamiętajmy, że młodziczki tego klubu aktywnie uczestniczyły w rozgrywkach innych kategorii i być może ciężki trzysetowy mecz i ogromne wsparcie miejscowych kibiców dla przeciwniczek spowodowało upadek tuż przed finiszem. Ważna dzisiejsza wygrana z renomowanym klubem z Rzeszowa z pewnością poprawiła nastroje przed powrotem do domu.

Czekamy na losowanie, po którym dowiemy się, gdzie i z kim w dniach 15-16 kwietnia zagrają nasi półfinaliści.