Aktualności

Czwarta kolejka Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Typowania wyników meczów, wybory dla najlepszych zawodników, różne inne konkursy typu “gdzie jest piłka”. Jeśli myślicie, że to wszystko, to jesteście w błędzie. Od ostatniej kolejki organizatorzy wprowadzili aplikację, dzięki której zainteresowani mogą śledzić wyniki na żywo. Czy takie zabawki ma jakaś inna amatorska liga w Polsce?

To była wyjątkowa kolejka. Zainteresowani mogli testować naszą nową aplikację LALS na telefony (póki co Android) w wersji wyników na żywo (ps. jest już ponad 200 pobrań, ale zachęcamy pozostałych także). Ponadto jeden jedyny raz gościliśmy w tym sezonie w Puszczykowie. Odbył się pierwszy Jump Day przy współpracy z Przystań Med. Co do aspektu sportowego – błyskawiczna kolejka, w której 8 z 9 meczów zakończyło się w trzech setach. Pauzowały obydwie ligi kobiet.

W I lidze open Cichociemni Carport Factory notują drugie zwycięstwo z rzędu i pokonują Armadę stylowelustro.pl 3:0, dla której z kolei to druga porażka z rzędu. CCF na fotelu lidera. Siatkarz Luboń delikatnie ujmując nie dojechał na mecz z MTS Poznań i Ci drudzy dopisują siebie pierwsze 3 punkty w debiucie w tym sezonie za 3:0. Na koniec RSM Volleyball zaczynają od zwycięstwa 3:0, a w pokonanym polu zostawiają beniaminka KicksteRent Volleyball Team.

W II lidze open zaczęliśmy jedynym meczem, który tego dnia trwał dłużej niż trzy sety. Revolta Food Poznań pokonała Kontra Bandę 3:1. To już drugie zwycięstwo RFP z rzędu, ale pierwsze za 3 punkty. Szczepankowo pewnie pokonuje iHelpYou Poznań 3:0, wskakując na fotel lidera. Dla iHelpYou Poznań to trzecia porażka z rzędu i okupują ostatnie miejsce w tabeli. Po niezwykle wyrównanym pojedynku, w którym każdy z setów to dwa małe punkty różnicy, Szpital Podolany pokonuje KS Sokoły Kostrzyn 3:0. SP z kompletem zwycięstw i punktów, Sokoły z drugą porażką z rzędu.

W III lidze open zobaczyliśmy w akcji grupy A, B i C. W grupie A Wicher Mosina nie dał szans Sennheiser Global Services pokonując ich 3:0. W grupie B Angels ZTP co prawda wygrało z Yakuzą 3:0, ale wyniki punktowe poszczególnych setów mogą świadczyć o wzroście formy tych drugich. Angels liderem grupy. W grupie C Block n’Roll rozgromiło Volleyboars 3:0 i objęli fotel lidera.

Tekst:
Piotr Osiadły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *