AktualnościJuniorka

Decydujące mecze w Lidze Juniorek.

W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatnia kolejka Ligi Juniorek. Po niej poznamy zespoły, które awansują do półfinałów oraz te, które grać będą o dalsze miejsca.

Do rywalizacji stanęło w tym sezonie 14 zespołów. Zostały podzielone na dwie grupy po 3 i dwie po 4 drużyny. Tytułu mistrzowskiego broni najlepsza ekipa w Polsce Energa MKS SMS Kalisz.

Grupa pierwsza swój ostatni turniej rozegra w Poznaniu na obiektach ZSMS-u Poznań, choć oficjalnie gospodarzem jest poznański SKF. Pewny awansu do najlepszej ósemki jest ZSMS, który wygrał wszystkie spotkania. O drugie miejsce premiowane awansem powalczą SKF z MKSem Trzcianka. Do tej pory wyżej w tabeli jest zespół z Trzcianki, który wyprzedza SKF o jeden punkt.

W grupie drugiej gra Mistrz i nie jest żadnym zaskoczeniem, że z kompletem zwycięstw zapewnił już sobie miejsce w półfinałach. Jedyną drużyną, której udało się ugrać seta z kaliszankami jest zajmujący obecnie drugie miejsce SPS Volley Piła II. I raczej te dwa zespoły zagrają o finał. W niedzielnym turnieju zagra jeszcze KS Volley Turek, ale do tej pory siatkarki z Turku w czterech meczach wygrały tylko raz z ostatnim w tabeli SPS Volley Piła I, który już zakończył zmagania. Niedzielny turniej odbędzie się w Kaliszu.

W grupie trzeciej, podobnie jak w pierwszej rywalizują 3 zespoły. Bezapelacyjnie najlepszy jest UKS Szamotulanin z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce z bilansem dwóch wygranych i dwóch porażek zajmuje Piątka Turek i te dwa zespoły zobaczymy w fazie finałowej. Tabelę zamyka bez zdobyczy punktowej Kaniasiatka Gostyń. Nadchodzący turniej rozegrany zostanie w Szamotułach.

W grupie czwartej awans do dalszej fazy wywalczyły już dwa zespoły poznańskiego Energetyka. Trzecia w tabeli Astra Krotoszyn już skończyła ten etap, a czwarty KTPS Konin zdobył jak dotąd tylko jeden punkt. Gospodarzem niedzielnego turnieju będzie pierwsza ekipa z Poznania.

Wszystkie wyniki i tabele Ligi Juniorek dostępne tutaj.