AktualnościJunior

Walka o Finał w Lidze Juniorów!

Oprócz juniorek także juniorzy stoczą decydujące starcia w swojej lidze. Z taką różnicą, że o ile juniorki walczyć będą o awans do półfinałów, o tyle juniorzy mogą już sobie zapewnić bezpośredni awans do turnieju finałowego Mistrzostw Wielkopolski. Taką promocję otrzymają zwycięzcy grup. Zespoły z miejsc 2-3 grać będą baraże.

Grupa 1 grać będzie w Szamotułach. O awans bić się będą gospodarze z Energetykiem Poznań. Na razie w tabeli o jeden punkt lepsi poznaniacy. Dlatego decydujący będzie mecz między tymi zespołami. W jedynym dotychczas rozegranym meczu, którego gospodarzem był Energetyk lepszy był zespół z Poznania, który wygrał 2:1. Teraz grać będziemy na terenie Szamotulanina, zatem wynik jest sprawą otwartą. Na trzecim miejscu w tej grupie jest Progress Września, ale on już gry w grupie zakończył. Stawkę turnieju uzupełni Jedynka Poznań, która do tej pory ugrała jednego seta.

W grupie 2 pierwsze miejsce wydaje się być zapewnione dla Jokera Piła. W czterech meczach siatkarze prowadzeni przez Tomasza Aszemberga zgromadzili komplet 12 punktów. Teoretycznie zagrozić im może Piątka Turek, ale w pierwszym meczu wyraźnie przegrała z pilanami i trudno się spodziewać, by u siebie udało jej się odwrócić losy zmagań grupowych. Na turnieju w Turku wystąpi jeszcze Konspol Słupca, który obecnie zamyka tabelę. Ale do trzeciego w tabeli Jantara Kalisz traci 2 punkty, więc biorą pod uwagę fakt, że kaliszanie już grać nie będą, ugrane sety przez słupczan mogą dać im awans do barażów.

Te zaplanowano podobnie jak półfinały juniorek na 3.02 i 10.02. Trzeci zespół z grupy 1 zagra z drugim z grupy 2, a trzeci z “2” z drugim z “1”.

O kolejności w tabeli decydują w następującej kolejności: liczba zwycięstw, ilość zdobytych punktów, stosunek setów, stosunek małych punktów.

Wszystkie wyniki i aktualne tabele Ligi Juniorów dostępne tutaj.