AktualnościJuniorJuniorka

Dobra sobota w półfinałach Mistrzostw Polski.

Trzy nasze zespoły reprezentują nasze województwo w półfinałach Mistrzostw Polski. Dwie drużyny Enea Energetyka Poznań i Energa MKS Kalisz. O ile kaliszanki grają zgodnie z planem, o tyle po piątkowych porażkach, sobota już należała do Energetycznych drużyn.

Przegląd zacznijmy od juniorek od Świdnicy, gdzie mamy dwa nasze zespoły. Wczoraj być może odbył się najważniejszy mecz tego turnieju, czyli derby Wielkopolski. W nich Energa MKS Kalisz zrewanżował się Energetykowi za finał wojewódzki i wygrał ten mecz 3:1. Nie mówimy, że rozstrzygające, ale być może kluczowe była w tym meczu kontuzja Julii Urbaniak, kapitanki i pierwszej atakującej poznanianek. Julia w pierwszym secie doznała kontuzji kolana i nie mogła w dalszej części meczu pomóc swoim koleżankom. Sobota już na Dolnym Śląsku należała do Wielkopolski. W pierwszym meczu MKS Kalisz potwierdził swoją znakomitą dyspozycję i bez większych problemów ograł gospodynie 3:0 (18,10,18). Dwa mecze, dwie wygrane i MKS już może sobie rezerwować hotel w Dębicy, gdzie zostanie rozegrany turniej finałowy MP.

Wczorajsze niepowodzenie odbił dziś sobie Energetyk. Bez starty seta wygrał z Uni Opole, męcząc się tylko w drugim secie. Poznanianki prowadziły w tej partii już 24:22, by dać siatkarkom z Opola nawet piłkę setową przy stanie 25:24. Trener Michał Dudek poprosił wtedy o przerwę i trzy kolejne punkty padły już łupem Energetycznych. Cały mecz 3:0 w setach do 20, 25 i 16. W niedzielę MKS podejmie Uni Opole, a Energetyk zagra z Volley-em Świdnica.

Tabela po dwóch dniach turnieju:

miejscedrużynameczepunktysetymałe punkty
1Energa MKS Kalisz246:1172:125
2ENEA Energetyk Poznań234:3156:158
3ECO UNI Opole233:3137:145
4MKS IgnerHome Volley Świdnica220:6114:151
źródło: siatka.org

W Poznaniu odbywa się z kolei turniej półfinałowy juniorów. Po wczorajszej przegranej z Chemikiem Bydgoszcz pod ścianą stanął Enea Energetyk Poznań. Tym bardziej, że w pierwszym sobotnim meczu Chemik ponownie okazał się zwycięski i wygrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:1. W drugim gospodarze musieli wygrać ze Spartą Kraków, która wczoraj pokonała kędzierzynian. W przypadku porażki Energetyka, byłoby pozamiatane i awans zapewniłyby sobie Chemik i Sparta. Na szczęście mimo dużej presji Energetyczni z dzisiejszego zadania wywiązali się wzorowo i wygrali z krakusami 3:0. Choć niech ten wynik nikogo nie zmyli, bo Sparta postawiła trudne warunki naszym siatkarzom. Wyniki poszczególnych setów: do 22, 21 i 19.
Tabela i sytuacja jest interesująca. Jedynie ZAKSA wypisała się już z walki o awans. Pozostałe trzy drużyny cały czas są w grze i nawet Chemik mimo dwóch wygranych nie może być pewny zwycięstwa. Pierwszy mecz o godzinie 12, gdzie Sparta zagra z Chemikiem. Przy wygranej Chemika z kompletem wygranych zwycięży w całym turnieju. Przy wygranej Sparty los tych dwóch drużyn będzie w rękach Energetyka. Wtedy trzy drużyny będą mieć po dwie wygrane i będziemy liczyć sety lub nawet małe punkty. Mecz Energetyka z ZAKSĄ zaplanowany jest na godzinę 14 lub 45 minut po zakończeniu pierwszego spotkania.
Oba mecze będzie można zobaczyć na naszym kanale YouTube. Zasubskrybujcie nasz kanał lub zaglądajcie na naszego fejsa, gdzie pojawi się link do transmisji.

miejscedrużynameczepunktysetymałe punkty
1BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz246:3213:198
2ENEA Energetyk Poznań235:3192:179
3SMS Sparta AGH Kraków233:5183:169
4AS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle223:6175:217
źródło: siatka.org

Fot. Piotr Rychter, lepszyPoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *