AktualnościJuniorka MłodszaZarząd WZPS

Dziś decyzja w sprawie finału kadetek. Ankieta!

Dziś do godziny 18 trwa głosowanie Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej odnośnie ilości zespołów w finale wojewódzkim kadetek. Z tego co udało nam się ustalić, głosy są podzielone.

O całej sprawie pisaliśmy tutaj. Chyba całą sytuację rozłożyliśmy tam na szczegóły, więc nie będziemy się powtarzać. Co nowego w tej sprawie?

Prezes w tej sprawie nie chce podejmować decyzji samodzielnie, co jest bardzo słuszne. O udziale Energetyka Poznań w finale wojewódzkim kadetek zadecyduje zatem Zarząd przez głosowanie. Ma ono się zakończyć dziś o godzinie 18. Wykonaliśmy kilka telefonów, zebraliśmy głosy i musimy powiedzieć, że z naszego punktu widzenia sprawa jest niezwykle interesująca, ale też piekielnie trudna do rozstrzygnięcia.

Osoby, które są na NIE argumentują to przede wszystkim koniecznością przestrzegania zapisów PSO. Tu jeden aspekt nie został zachowany i w myśl tego, nie powinno się zwiększać ilości zespołów w finale. Dodatkowym argumentem jest to, że cztery nasze drużyny mają zapewniony awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Przy udziale piątej drużyny istnieje ryzyko, że któraś z zakwalifikowanych drużyn zostanie wyprzedzona przez Energetyka i na szczebel się nie dostanie. Przeciwnicy dokładają także powód, że po to jest ten przepis, aby już przed sezonem określić, w której kategorii zawodniczki mają grać.

Z kolei zwolennicy “wpuszczenia” Energetyka do finału lekko podważają tę konieczność twardego przestrzegania PSO. Podczas tego sezonu naliczylibyśmy mnóstwo uchybień, zmian i omijania uchwalonych przepisów PSO. Dlatego sztywne trzymanie się akurat tego zapisu przy nieprzestrzeganiu innych jest farbowanym argumentem. Ponadto obowiązkiem związku, jako organizatora rozgrywek, jest wysłanie najsilniejszych drużyn z Wielkopolski do rozgrywek szczeblowych, aby te zaszły jak najdalej i osiągnęły jak najlepsze wyniki co pozwoli Wielkopolsce w kolejnych sezonach mieć większą ilość miejsc dla naszych drużyn na szczeblu. Poza tym trzeba mieć trochę empatii i przez błąd administracyjny klubu, nie powinno się karać sportowców uprawiających siatkówkę i zamykać im drogę do finału wojewódzkiego, a może i potem możliwości grania o Mistrzostwo Polski.

Jakąkolwiek decyzje podejmie zarząd, będzie ona niesprawiedliwa czy to dla zwolenników czy dla przeciwników. Przy niedopuszczeniu Energetyka do finału, pewnie pojawią się naciski z PZPS-u lub kadr reprezentacji i SMS-u, by tę decyzję zmienić. W przypadku zwiększenia ilości finalistów, może się pojawić “bunt” po stronie przeciwników, że skoro nie przestrzega się zapisów regulaminu w tym punkcie, to po co przestrzegać innych. To klasyczny Sąd Parysa. Z tego co wiemy, nie będzie też konieczności ponoszenia większych kosztów przez kluby, bo jeśli zarząd zatwierdzi udział Energetyka w finale, to system gier ma się odbywać wedle schematu: trzy mecze w piątek, cztery w sobotę i trzy w niedzielę.

Z pewnością jest to jedna z najtrudniejszych decyzji jaką musi podjąć obecny Zarząd. A dla ciekawskich, po wykonaniu wielu telefonów do członków Zarządu, głosy rozkładają się równomiernie.

A Wy jak myślicie? Oddaj głos w naszej sondzie.

[poll id=”3″]

85 komentarzy do “Dziś decyzja w sprawie finału kadetek. Ankieta!

 • Tak, ponieważ grają tam świetne dziewczyny, nie raz byłam na ich meczu!

 • Turniej wygrywa się na parkiecie a nie szukając luki w regulaminach.

 • Pomimo błędów i sportowych i formalnych energetyczne dziewczyny powinny być w finale wraz z dziewczynam z SMS PZPs Szczyrk

 • Nie, to bardzo nieuczciwe. Zespoły, które są w finałach zapracowały na to. Poznań powinien obnieść sie dumą i z wysoko uniesiona głową powiedzieć że nie bedzie ich w finale.

 • Nie powinny zagrać. Mecz siatkówki wygrywa się na boisku a nie w kulturach

 • Nie, z uwagi na to,że w tym sezonie sportowo nie dały rady. Do finałów, jakichkolwiek, powinny awansować drużyny, które wywalczyły awans na boisku a nie na papierze.
  Skromne zdanie kibica.

 • Oczywiście że popieramy je muszą grać dalej ?❤️?

 • Gdyby sportowo awansowały a przez błąd formalny miały stracić miejsce to rozumiem, ale one sportowo nie dały rady w tym sezonie wiec powinny mieć odrobine klasy i nie szukać luki w przepisach.

 • Powinny zagrać ponieważ w sezonie zasadniczym oddelegowali swoje najlepsze dziewczyny do sms Szczyrk wiec grali w osłabionym składzie.
  Gdyby klub nie zgodził się na to w cuglach wyszliby z grupy z 1 miejsca wiec błąd proceduralny nie powinien dam szansy energetykowi na pokazanie prawdziwej jakości w pełnym składzie w finale wojewódzkim.

 • Zasady są zasadami. Jeżeli nagiemy je raz można rozumiem, że w innych sytuacjach też będzie można ? I nie ma tu mowy o jakiekolwiek niesprawiedliwości tym bardziej że sportowo wszyscy 4 finaliści wygrali nie raz z energetykiem.

 • No niestety tak to już bywa ktoś do domu a ktoś zostaje w final

 • Dla mnie osobiście wszystkie komentarze i tłumaczenia za tym, żeby zespół Energetyka wziął udział w finale są ewidentnym naginaniem ustalonych zasad i nie mają żadnej podstawy. Jeśli przejdą to nie ma żadnych zasad. Sportowo nie udało im się w tym roku i to powinno mieć znaczenie.

 • Nie, formalności nie zostały spełnione to raz . Dwa sportowo Mistrz Polski 2022 nie dał rady, mają dwie dziewczyny w Szczyrku i z tego co wiem jedna niekoniecznie łapie się do 1 składu w tym momencie. Przyjmująca i środkowa są w Szczyrku. Wiec Nieprawda jest ze najlepsze dziewczyny są w Szczyrku . Sparta Zlotow wygrała dziewczyny zrobiły największy sportowy progress w ostatnich dwóch latach , już w zeszłym roku były w Finałach Młodziczek . I ten dodatkowy aspekt MW były zaplanowane na 4 zespoły i 4 zespoły maja awans do gry centralnej w tym momencie 1 zespół odpada z rozgrywek centralnych , to może jak WZPS chce dopuścić 5 zespołów to idąc za ciosem niech zadba o to by 5 zespołów grało w szczeblu centralnym . Energetyk Poznan maluje się jako jeden z najlepszych ośrodków szkolenia młodzieży w tej dyscyplinie a sportowo nie wszedł do finałów Wielkopolski . To mocne nie fair w stosunki do reszty drużyn i niestety klub nie dopełnił formalności krzywdząc tym swoje dziewczyny.

 • Nie. Po pierwsze nie zostały spełnione warunki formalne . Konsekwencja ze to ponosi Klib i to klub skrzywdził swoje dziewczyny. Po drugie w Szczyrku są 2 dziewczyny przyjmująca i środkowa z czego jedna nie łapie się to pierwszego składu . Energetyk maluje się jako jeden z najlepszych ośrodków szkoleniowych młodzieży tej dyscypliny w Polsce. Sportowo nie podołały . Sparta to zespół, który w ostatnich dwóch latach zrobił największy progres dziewczyny bardzo ciężko pracują i frycowe już naprawdę zapłaciły . Kolejny argument MW były zaplanowane na 4 zespoły i tyle ma prawo grać w rozgrywkach centralnych , w momencie dopuszczenia Energetyka 1 drużyna odpada to może związek zapewni udział całej 5 w grach centralnych . I jestem ciekawa czy WZPS z taka sama zaciekłością walczyłby o którykolwiek inny zespół z Wielkopolski, który nie spełniłby wymogów formalnych i sportowo nie awansował do finałów .

 • Oczywiście, że powinny zagrać. W ogóle nie rozumiem zamieszania wokół tej sprawy. Z regulaminy PZPS wynika jasno i wyraźnie, że są w finale mając swoje wychowanki w Szczyrku. Jeśli WZPS podejmie inna decyzję to znaczy, że PODCINAJĄ SKRZYDLA MLODYM DZIEWCZYNOM!!! Kadetka swoją grą jak i postawą zasłużyły na ten finał

 • Nie. Złotów wygrał zasłużenie i zapracował na ten awans swoją ciężką pracą i świetną postawą na boisku. Awans nie tylko do finału, ale i wyżej do rozgrywek centralnych. Poznańskie zawodniczki ze Szczyrku na chwilę obecną nie zagrałyby nawet w 1. składzie…?

 • Oczywiście , że nie !!!
  Bo co, bo Szczyrk ? Ten Szczyrk już bokami normalnie wychodzi . Niech sobie Szczyrk stworzy swoje młodziczki , kadetki itd. i graja jako Szczyrk w swoim województwie .
  Po to się gra cały sezon aby wyłonić finalistów. Nie sprawiedliwe dla drużyn , które musiały na finał ciężko zapracować .

 • Widzę ze ktoś niewygodne komentarze Usuwa, gratulacje .

 • Nie, Sparta zapracowała sobie na finał wojewódzki a powoływanie się na zawodniczki grające w Szczyrku jest nie fair

 • Proszę Państwa, Enea Energetyk Poznań miał zgłosić do 16 września zeszłego roku swoje zawodniczki, które ma w Szczyrku. Nie zrobili tego, a zarząd chce się uchylić, „bo to Energetyk”. A gdzie tu magia całej rywalizacji?

 • niech w końcu energetyk zagra profesjonalnie i uczciwie, 3x na nie

 • nie, zespoły wchodzące do finału pracowały ciężko przez cały sezon, energetykowi najwidoczniej zabrakło, jeśli teraz chcą wejść do finału przez przepisy, to trzeba było ich pilnować i poinformować o zawodniczkach w sms…

 • Jak będzie na Tak ( a bedzie, bo juz sa telefony) to niech wytłumaczy się zarząd wszystkim dlaczego łamią regulamin, a przede wszystkim tym zawodniczkom, które zapracowały serduchem na parkiecie. ŻENADA W BIALY DZIEŃ

 • Nie, to by był nie fair, nie dostały się to dlaczego mają być w finale?

 • Nie powinny grac! Prawda jest taka, że jak one wejdą, to ten zespół który zasłużenie zajął 4 miejsce odpadnie … I kto podejmie się wytłumaczenia tym dziewczynkom , że mimo super gry nie przyjda dalej … byłoby to mega nie fair

 • Zdecydowanie NIE. ‘FAIR PLAY” stanowi główną zasadę sportu. “Fair play” traktujemy nie tylko w kategoriach przestrzegania przepisów, ale w kategoriach wartości intelektualnych i moralnych wszystkich osób i środowisk odpowiedzialnych za rozwój sportu i rozwój młodzieży. Fair play to dla mnie radość ruchu, współzawodnictwo i szacunek dla lepszego. Jeśli Energetyk, pomimo porażki zagra w finale, to dla mnie „ Fair play” traci znaczenie. Do tej pory byłam przekonana , że przekręty są w piłce nożnej ( Niestety, byłam w wielkim błędzie). Jak można zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania sportu, osiągania sukcesów, skoro przepisy a nie wyniki decydują! Wiem, że przegrana bardzo boli, ale trzeba się z tym pogodzić ,chociażby z szacunku do klubów, które wywalczyły awans. Jeśli drużyna Energetyka będzie grała w finale, to nie dlatego, że jest najlepsza, tylko dlatego, że osoby decydujące o sporcie zasiadający w zarządach TAK dla Energetyka zadecydowali.

 • Z jakiej racji mają grać!!!!
  Trzeba było wygrywać mecze. Jak mają się czuć te dziewczyny, które wywalczyły awans. To jest chore!!!!!

 • Pruszków nie wspiera Energetyka
  Nie zgadzamy się aby grały!

 • Regulamin PZPS jest chyba nadrzędny nad WZPS. Powinny zagrać. Uchybienia związku nie powinny karać dziewczyn żadnej z drużyn.

 • Szkodą,że nikt już nie pamięta że to dzięki Energetykowi , który zdobył mistrzostwo Polski ,aż cztery drużyny z naszego województwa mogą grać w rozgrywkach centralnych.

 • Nie. Nie wywalczyły awansu na boisku, nie dopilnowanie formalności, pokrzywdzenie zespołów które sportowo awansowały. Nie dla ENERGETYKA.

 • Niesprawiedliwe i nie fair , nie powinny grać w finale . Jak widać ustawki są wszędzie , nawet w sporcie dzieci ?

 • hmm, wzps chyba musi teraz połknąć żabę którą sam wypuścił. Bo co to za przepis, który nakazuje poinformować związek o zawodniczkach oddelegowanych do szkolenia centralnego, o czym sam doskonale wie. Masło maślane.
  Teraz niestety nie ma dobrego rozwiązania, w każdym, największą cenę zapłacą młode dziewczyny, które walczyły cały sezon o prawo gry dalej. Nikt nie odmawia prawa udziału tym 4 zespołom, które słusznie zajęły swoje miejsce w województwie, skoro były dotychczas lepsze, to czego się teraz obawiają? Jeśli Energetyk nie zasługuje na grę dalej, to będzie to zweryfikowane na boisku. Niech “papierki” nie odzierają z marzeń… Boisko zweryfikuje wszystko

 • Zdecydowanie nie. Dziewczyny słusznie wywalczyły sobie aktualne miejsca

 • Nie, bo nie zakwalifikowały się do finału, a że klub nie dopełnił formalności, to po nosi za to konsekwencje. Tyle na temat

 • Energetyk Poznań nie powinien znaleźć się w tegorocznym składzie finalistów Mistrzostw Wielkopolski Juniorek Młodszych. Dlaczego zarząd rozważa nad dopuszczeniem do gry piątego zespołu, który nie ukrywajmy, nie dał sportowo rady. Kluby z Kalisza i Szamotuł zgłosiły swoje zawodniczki do wyznaczonego terminu, dlaczego zatem nie zrobił tego Energetyk? Czyżby ,,żył,, z marnym przekonaniem, że bez problemu dadzą radę awansować do finału, a gdy okazało się, że aktualny rocznik nie jest tak mocny jak poprzedni, zaczął szukać każdego innego wyjścia? Jest to po prostu nie fair w stosunku do innych klubów, trenerów, a przede wszystkim zawodniczek. Turek jak i Złotów wykonali świetną robotę, gdzie ciężką pracą SPRAWIEDLIWIE wywalczyli awans do finałów. Jeśli zarząd faktycznie zatwierdzi uczestnictwo 5 zespołów – będzie to najzwyklejsza porażka władz i zniechęcenie dla reszty finalistów. Mam osobiście nadzieję, że Poznań zazna gorycz porażki i nie weźmie udziału w finałach.

 • Nie, bo nie zakwalifikowały się do finału, a że klub nie dopełnił formalności to sam ponosi za to konsekwencje. Tyle na temat

 • Niestety nie ma dobrego rozwiązania dla wszystkich. Trzeba ponosić konsekwencje niedopilnowanych formalności i gry na parkiecie. Mam nadzieję że zarząd zachowa się fair play dla tych co walczyli na parkiecie a nie w księgowości✊

 • Fajnie się Was czyta, ale prawda jest taka, że zagrają i zdobędą medal. Turek lub Sparta nie pojedzie na ćwiartki MP.

 • NIE. 4 i KONIEC. Dlatego są zasady by je przestrzegać.

 • Nie powinien. Uważam zasady za konieczne do przestrzegania.

 • Niech Energetyk wystawi 4 dużyny do finału !!!! Po co Wielkopolsce reszta !!!

 • Do Fana: Energetyk miał przecież gładko wygrać ze Spartą w półfinałach ;). Jak wejdą mimo naruszenia regulaminu ale dzięki decyzji WZPS to zapowiada się niezle sportowe widowisko bo zapewne żaden z pozostałych 4 zespołów nie ściągnie rękawic :). Zdrowa złość sportowa sprawi ze parkiet będzie płonął . I radziłabym nie lekceważyć takich zespołów jak Sparta czy Turek.

 • Do Fana: Energetyk i zapewne władze WZPS również były przekonane ze w półfinałach pokonają swobodnie Spartę . Nie lekceważyłabym Sparty i Turku (tym bardziej ze w grupie bezpośrednio wywalczyły awans odsyłając Energetyk do półfinałów ).. Zapewne związek dopuści Energetyk do gry i żaden z pozostałych zespołów nie ściągnie rękawic . Dodatkowa spotowa złość sprawi ze parkiet będzie się palił . Zapowiada się ciekawe widowisko , fajnie że Wielkopolska ma tak silne i mocne drużyny i z każdym rokiem nowe perełki wchodzą na salony .

 • 3x NIE dla Energetyka. Przyznanie im miejsca za zasługi w zeszłym sezonie to jakaś paranoja. Może dajmy im dożywotnio licencje na grę w finałach!! Kalisz ma dużą liczbę zawodniczek w Szczyrku a wywalczył awans sportowo i nie ma dyskusji. Podobnie Szamotuly. Czemu wiec Energetyk próbuje naginać przepisy. Uczmy nasze dzieci zasad fair play, a nie ustalania wszystkiego przy zielonym stoliku.

 • Przypominamy ze Mistrzem Polski sa dziewczyny z rocznika 2005 ktore aktualnie sa Juniorkami

 • Witam
  Czytając Wasze komentarze nasuwają mi się dwie myśli .
  Po pierwsze co by było gdyby Energetyk zgłosił na czas szczyrkowe dziewczyny? Wtedy wszystko byłoby fair ? Nie awansowali ale zgłosili to jest fair a nie awansowali ale nie zgłosili to jest nie fair? Sam przepis jest bzdurny ,bo skoro dziewczyny decydują się na Szczyrk i tam grają ligi oraz kadrę i nie trenują w macierzystym klubie to wg mnie powinny brać udział dopiero w rozgrywkach centralnych.
  A po drugie, jak czytam w komentarzach że dziewczyny z Energetyka sportowo nie dały rady i te szczyrkowe nic nie wniosą to czego szanowni rodzice się boicie? Do zobaczenia w Turku

 • Pingback: Finał kadetek w pięć zespołów. | Wielkopolska Siatkówka

 • Województwo pomorskie wspiera energetyk. Obserwujcie mnie na instagramie #trenujzmichorem

 • Oczywiście jestem na TAK, należy zrobić wszystko, aby ratować sport i dalej go rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *