AktualnościMini Siatkówka

Eliminacje w minisiatkówce

Kinder Joy of Moving wkracza w decydującą fazę. Za nami faza rozbudowana oraz ćwierćfinały. Przed nami dwa najważniejsze etapy. Wspaniałą relację z ćwierćfinałów przygotował klub UKS 9 Leszno.

Minisiatkówka zrzesza chyba największą ilość zawodniczek i zawodników. Są kluby, które wyspecjalizowały się w szkoleniu najmłodszych siatkarek i siatkarzy. Organizowane są turnieje towarzyskie, które przynoszą olbrzymią frajdę dzieciakom, trenerom oraz rodzicom. Potwierdzeniem umiejętności są profesjonalne zawody w tym sezonie już w czterech kategoriach, bo do „2” (rocznik 2012), „3” (rocznik 2011), i „4” (rocznik 2010), w ramach województw dołączyły single. W naszym województwie single jeszcze nie zaczęły grać, ale z pewnością zgłosi się spora ilość zawodników i zawodniczek.

W tym sezonie w ramach eliminacji odbywają się dwie fazy: rozbudowana i pucharowa (ćwierćfinał, półfinał i finał). Zespoły, które uzyskały awans z fazy rozbudowanej, grają w ćwierćfinale. Drużyny, które zdecydowały się na grę od fazy pucharowej – zaczynały od ćwierćfinałów.

Po fazie rozbudowanej awans do ćwierćfinałów uzyskały:

Dziewczęta „2” – 32 zespoły, dziewczęta „3” – 20 zespołów, dziewczęta „4” – 10 zespołów

Chłopcy „2” – 13 zespołów, chłopcy „3” – 10 zespołów, chłopcy „4” – 6 zespołów

Trzeba przyznać, że było bardzo dużo grania. Siatkówka rośnie w siłę i stąd tak duże zainteresowanie u najmłodszych dzieciaków.

Odbyły się już ćwierćfinały w kategoriach „czwórek” i „trójek”. Przed nami półfinały, a następnie finały. W „dwójeczkach” ćwierćfinały odbędą się 1 i 2 kwietnia. Nie jest wiadomo ile będzie turniejów półfinałowych i ile zespołów będzie brało udział w finałach.
UKS 9 Leszno do rozgrywek zgłosił łącznie 19 zespołów. Awans do półfinału na ten moment uzyskał komplet  drużyn z kategorii trójek: 5 chłopięcych i 3 dziewczęce. Trenerem zespołów jest Jarek Borowski.

Jesteśmy pod wrażeniem relacji, zdjęć, oprawy na wszystkich zawodach organizowanych przez UKS 9 Leszno!

Czekają nas jeszcze zawody w singlach, ale póki co nie znamy terminu rozpoczęcia tych rozgrywek.