AktualnościJunior

Energetyku! Po honor, po medale, po mistrzostwo!

W tym samym czasie co juniorki o medale Mistrzostw Polski walczyć będą także juniorzy. Tu już jesteśmy trochę bardziej ubodzy, bo mamy tylko jednego przedstawiciela – Enea Energetyka Poznań. Dlatego wszyscy razem jak tu siedzimy czy stoimy będziemy właśnie jemu kibicować.

Energetyk to jedyny klub w Polsce, który może pochwalić się tym, że do ścisłego finału najbardziej prestiżowych kategorii młodzieżowych awansował dwie drużyny. A z dubletu może się zrobić czteropak, bo ze sporymi szansami na awans są także kadeci i kadetki. Gospodarzem turnieju finałowego juniorów będzie Tomaszów Mazowiecki i słynna swego czasu Arena Lodowa, gdzie to juniorzy Szamotulanina opatuleni w czapki i rękawiczki na ławce rezerwowej i w kwadracie dla rezerwowych zmagali się w środku toru łyżwiarskiego. Wyglądało to TAK. W tym roku podobno ma już być cywilizowanie i hala ma działać z włączonym ogrzewaniem.

Energetyk trafił do trudnej grupy z Metro Warszawa, Treflem Gdańsk i gospodarzami Lechią Tomaszów Mazowiecki. W pierwszym meczu drużyna dowodzona przez trenera Dominika Hajduka spotka się z Treflem Gdańsk. Gdańszczanie w Tomaszowie znaleźli się w finale dzięki wygranemu półfinałowi w Rzeszowie. Choć trzeba przyznać, że spacerek po lesie z psem kontemplując o wyższości zupy pomidorowej z ryżem czy z makaronem, to nie był. W pierwszym meczu Trefl pokonał SUKSS Suwałki 3:1, ale ten stracony set dał do myślenia. Potem wprawdzie przyszła wygrana nad Wybickim Kielce 3:0, ale po takim wpisie w CV, nikt gdańszczan na Harvard by nie zaprosił. W ostatnim meczu z gospodarzami turnieju – AKS-em V LO Rzeszów, to już była prawdziwa bitwa. Dopiero piąty set zadecydował o wygraniu turnieju, który na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Pomorza. Jeśli chodzi o turniej ćwierćfinałowy w Zielonej Górze, to tam Trefl zagrał tylko jeden poważny mecz i również zakończony tiebreakiem z AZS-em Częstochowa. Wcześniejsze mecze z SMS-em Ostróda, ZAKSĄ Strzelce Opolskie czy Trzynastką Zielona Góra raczej przypominały ciepłe wiosenne popołudnie, na słonecznym tarasiku z czymś chodnym i smacznym w dłoni.
Drugi mecz Energetyka będzie z Metro Warszawa. Właśnie w momencie pisania tego tekstu w Polsacie emitowany był program niby poświęcony finałom MP juniorów i reportaż z warszawskiego klubu. Po prosu panowie wyszli ze studia w Warszawie i nie wysilając się za bardzo przeszli się na spacerek i zrobili wielki reportaż. O innych klubach nie wspomniano, a stolica dumnie prężyła muskuły, że jedzie po mistrzostwo. Wprawdzie turniej ćwierćfinałowy w Policach Metro wygrało bez straty seta, ale też dodajmy, że wielkopolscy kadeci też nie mieliby problemów z wyjściem z tej grupy. Warszawiacy ograli tam Stal Nysę, Skrę Bełchatów, TSV Sanok i SMS Police. No szału nie ma. Przyznać jednak trzeba, że już wyniki w półfinale w Warszawie robią wrażenie. Podobnie jak w ćwierćfinale Metro nie straciło tam seta, a zbierać się do kupy po meczach z nimi musiały ekipy MOS Wola Warszawa, AZS-u Częstochowa i MKS-u Będzin.
Ostatnim rywalem Energetycznych będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Miejmy nadzieję, że ściany nie będą pomagać gospodarzom i nie wydarzą się w tym meczu żadne nieprzewidziane okoliczności. Lechia swoją promocję do finałów MP wywalczyła w Jastrzębiu. Jak się można było spodziewać gospodarze okazali się poza zasięgiem reszty zespołów i wygrali turniej bez straty seta, a Lechia w dwóch pozostałych meczach również do zera ograła SMS Police i Norwida Częstochowa. Wcześniej na etapie półfinałów udała się do Białej Podlaskiej na osiedlowy turniej siatkarski, bo nazwy drużyn, które się tam pojawiły, właśnie w takim przedsięwzięciu powinny brać udział. Dodamy tylko, że siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego mieli tam fajną zabawę i wszystkie mecze rozstrzygnęli do zera. Po ciosach zadawanych przez Lechię, pionu szukali: Hutnik Kraków, Czarni Radom, Serbinów Biała Podlaska i MKS Będzin.

Naszym zdaniem najtrudniejszy rywal to Metro Warszawa. Trefl i Lechia, przynajmniej patrząc na ich drogę do finału są w zasięgu Energetyka.

Mecze Energetyka:
Wtorek godz. 17 z Treflem Gdańsk
Środa godz. 17 z Metro Warszawa
Czwartek godz. 14.30 z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Grupę 1 stanowią: BKS Chemik Bydgoszcz, AKS V LO Rzeszów, UMKS MOS Wola Warszawa i Jastrzębski Węgiel.

Organizatorzy utworzyli wydarzenie na Facebooku odnoszące się do tego turnieju, wystarczy kliknąć tutaj. Wszystkie informacje mają sie ukazywać tutaj, a transmisje tutaj.

Pełny program turnieju:

Wtorek 14/03/23 Rozgrywki Grupowe 

[1] 9:30 BKS Chemik Bydgoszcz – AKS V LO Rzeszów

[2] 12:00 UMKS MOS WOLA Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel

Uroczyste otwarcie turnieju

[3] 14:30 KS Metro Warszawa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

[4] 17:00 Enea Energetyk Poznań – Trefl Gdańsk

Środa 15/03/23 Rozgrywki Grupowe 

[1] 9:30 AKS V LO Rzeszów – AT Jastrzębski Węgiel

[2] 12:00 BKS Chemik Bydgoszcz – UMKS MOS WOLA Warszawa

[3] 14:30 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Trefl Gdańsk

[4] 17:00 KS Metro Warszawa – Enea Energetyk Poznań

Czwartek 16/03/23 Rozgrywki Grupowe 

[1] 9:30 UMKS MOS WOLA Warszawa – AKS V LO Rzeszów

[2] 12:00 AT Jastrzębski Węgiel – BKS Chemik Bydgoszcz

[3] 14:30 Enea Energetyk Poznań – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

[4] 17:00 Trefl Gdańsk – KS Metro Warszawa

Piątek 17/03/23 Rozgrywki o Miejsca 

[1] 9:30 Mecz o miejsce VII IVm. gr.A – IVm. gr.B

[2] 12:00 Mecz o miejsce V IIIm. gr.A – IIIm. gr.B

[3] 14:30 Półfinał I Im. gr.A – IIm. gr.B

[4] 17:00 Półfinał II IIm. gr.A – Im. gr.B

Sobota 18/03/23 Mecze Finałowe 

[1] 10:00 Mecz o miejsce III – przegrani meczu [3] oraz [4]

[2] 13:00 Mecz o Mistrzostwo Polski – zwycięzcy meczu [3] oraz [4]

Uroczyste zamknięcie turnieju 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *