Aktualności

Enea Energetyk wygrywa pierwszy mecz play-off

W pierwszym meczu fazy play-off siatkarki 1 ligi Enea Energetyka Poznań zwyciężyły 3:1 z KS Sorella Częstochowianka Częstochowa. Drugi i ewentualnie trzeci mecz zostanie rozegrany w Częstochowie w terminie 9-10.04.2022.

Trudny mecz, zwycięski. Pierwszy wygrany mecz w I rundzie play-off w której gra się do dwóch zwycięstw jest połową sukcesu. Za tydzień jedziemy do Częstochowy i nasz cel to powrót do Poznania w sobotę po meczu – mówi Trener Enea Energetyka Poznań Marcin Patyk

fot. lepszyPoznan Piotr Rychter


I runda fazy play-off toczy się do dwóch wygranych. Wygrana w sobotę przez poznanianki zapewni siatkarkom awans do II rundy play-off. W sytuacji jak Częstochowa wygra sobotni mecz to decydujące starcie odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia.

fot. lepszyPoznan Piotr Rychter

Przegrana drużyna kończy sezon na miejscach 5-8, zgodnie z tabelą po rundzie zasadniczej.

Głównym sponsorem pierwszoligowe zespołu jest firma Enea. Udział w rozgrywkach 1 ligi siatkówki kobiet klub zawdzięcza także sponsorowi strategicznemu, którym jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania – oraz współpracy partnerów: Catering dietetyczny Żryj Zdrowo oraz Fabryka Formy.

Informacja prasowa – ENEA Energetyk Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *