AktualnościJuniorka Młodsza

Energa MKS Kalisz Mistrzem Polski kadetek!

Kaliskie tornado zmiotło z parkietu wszystkich rywali podczas Finału Mistrzostw Polski Kadetek. Energa MKS wygrał wszystkie mecze w turnieju, na czwartym miejscu w Polsce sezon zakończył Enea Energetyk Poznań.

Energetyk trafił do grupy A wraz z Metro Warszawa, Legionovią i Dwójką Zawiercie. Początek turnieju dla podopiecznych trenera Marcina Orlika był udany. W pierwszym meczu poznanianki pokonały po pięciosetowym boju przeciwniczki z Warszawy. W drugim, lepsze od Energetyka okazały się lepsze zawodniczki z Legionowa, które wygrały 3:0. W trzecim meczu “energetyczne” bez straty seta ograły Dwójkę Zawiercie. Taki układ dał awans do półfinału z drugiego miejsca za Legionovią, która wygrała wszystkie mecze.

W grupie B grał Energa MKS Kalisz. W fazie grupowej rywalizował z ŁKS-em, Stalą Żywiec i Solną Wieliczka. Bilans meczów w fazie grupowej kaliszanek jest dosyć jasny i klarowny: wszystkie mecze wygrane po 3:0. ŁKS wygrał dwa razy bez straty seta i to łodzianki awansowały do półfinału obok MKS-u.

Po raz kolejny w najważniejszym turnieju sezonu mieliśmy bezpośredni bój w derbach Wielkopolski – MKS Kalisz vs. Energetyk Poznań. Tydzień temu te dwa zespoły w kategorii juniorek rozstrzygnęły tytuł Mistrza Polski. Tym razem mecz między tymi zespołami decydował o awansie do meczu finałowego. Był to pierwszy mecz, w którym zespół z Kalisza stracił seta w tym turnieju. Ale tylko jednego, a jako że wygrał trzy to MKS awansował do finału. W drugim półfinale Legionovia pokonała ŁKS 3:0.
W meczu o brązowy medal Energetyk zmierzył się z ŁKS-em. Lepsze siatkarki z Łodzi, które wygrały 3:0. W wielkim finale rozpędzona kaliska maszyna ograła Legionovię 3:1 i obroniła tytuł sprzed roku w kategorii juniorek młodszych – kadetek.

Klasyfikacja końcowa:
1. Energa MKS Kalisz
2. Legionovia Legionowo
3. ŁKS Łódź
4. Enea Energetyk Poznań
5. Metro Warszawa
6. Stal Żywiec
7. Dwójka Zawiercie
8. Solna Wieliczka

Fot. Energa MKS Kalisz Volleyball

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *