Aktualności

Ruszyła LOTTO Plaża Wolności Poznań 2021. W tym roku rywalizacja odbędzie się nad Jeziorem Rusałka.

Do Poznania swój przyjazd zadeklarowało 55 zespołów, które będą rywalizować o punkty rankingowe do klasyfikacji PZPS (zawody mają rangę trzech gwiazdek), a także o nagrody w wysokości 24.000 złotych.

Swój udział zapowiedzieli najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki, a także goście spoza naszego kraju. Gościć będziemy także reprezentację Polski niepełnosprawnych w siatkówce plażowej na stojąco.

W piątek odbyły się eliminacje do turnieju głównego, który rozpocznie się w sobotę rano. Wyniki na stronie http://www.feniksplay.pl/index.php/aktualnosc/wyniki-piatkowych-eliminacji.html

Faworytkami w turnieju żeńskim wydają się być Dorota Strąg i Jagoda Gruszczyńska, które są liderkami rankingu PZPS, a także ubiegłorocznymi triumfatorkami poznańskich zawodów. Być może kolejny sukces odbiorą im Kinga Legieta i Aleksandra Gromadowska, które świetnie spisały się na turnieju w Sofii dochodząc do ćwierćfinału. Poznań reprezentować będą zawodniczki AZS UAM – Justyna Kozłowska i Weronika Antczak. Panie mają szansę zajść daleko, gdyż będą grały na znanym sobie terenie a w ubiegłym roku zaszły do półfinału Mistrzostw Polski. Na turnieju zobaczymy także Czeszki Annę Šotkovská i Petrę Šafránková.

Wśród mężczyzn o powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku powalczy Jędrzej Brożyniak tworzący turniejową parę z Piotrem Janiakiem, którego poznańscy kibice mogą pamiętać z gry w barwach AZS UAM. Czy pozwolą im na to Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, którzy wygrali pierwszy turniej z cyklu Mistrzostw Polski w Augustowie? Chrapkę na najwyższy stopień podium ma także Michał Kądzioła w parze z Marcinem Ociepskim. Gośćmi z zagranicy będą Czesi: Václav Berčík i Tadeáš Trousil oraz František Pihera i Jan Mrkous, a także Brazylijczyk Alexandre Figueiredo, który wystąpi z Dorianem Poinc.

W niedzielę odbędzie się turniej firm i instytucji zaprzyjaźnionych z LOTTO Plażą Wolności Poznań 2021. Swój udział zapowiedziała reprezentacja Polski niepełnosprawnych w siatkówce plażowej na stojąco (Bartłomiej Synowiec, Łukasz Zieliński, Michał Wypych, Artur Wąsowicz), której trenerem jest… Piotr Janiak. Dla tej drużyny to ostatnie zgrupowanie przed zawodami Pucharu Świata, który odbędzie się w Słowenii pod koniec lipca. Trener reprezentacji będzie chciał się z pewnością pokazać zarówno poznańskim kibicom jak i dać przykład swoim podopiecznym.

Na niedzielę zaplanowano także mecze finałowe.

Organizatorem turnieju jest Damian Lisiecki, czterokrotny Mistrz Polski, który zaprasza na trybuny. Kibice mają wstęp wolny dzięki udziałowi sponsorów. Partnerem tytularnym projektu jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, partnerem oficjalnym jest Miasto Poznań. Imprezę wspierają również: Veolia, Terlan, Remondis Sanitech, Przystań Med i Polski Związek Piłki Siatkowej. Wydarzenie dofinansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Wyniki na żywo na http://www.feniksplay.pl/

Listy zawodników:

Fot. Bernard Guziałek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *