AktualnościJunior Młodszy

Energetyk lepszy od Jedynki w hicie Ligi Kadetów.

Drugą kolejkę rozegrali kadeci w lidze wojewódzkiej. Hitem w tej kolejce był pojedynek jednych z faworytów do mistrzostwa Enea Energetyka z Jedynką. I to był naprawdę fajny mecz.

Tylko dziesięć kolejek w swojej lidze rozegrają w tym sezonie kadeci. Ci z najlepszej grupy już po niej uzyskają awans do finału wojewódzkiego, gdzie będą czekać na boksujące się zespoły z niższych lig walczący w barażach. To tylko dziesięć meczów, ale system rekompensuje ilość meczów jakością, bo wszystkie mecze we wszystkich ligach powinny być wyrównane ze względu na zbliżony poziom sportowy. A te z najwyższej ligi gwarantują do tego wysoki poziom.

Tak też było w niedzielnym starciu derbów Poznania, gdzie Enea Energetyk podejmował u siebie Jedynkę Poznań. Energetyk od zawsze silny, godnie reprezentujący nasze województwo na szczeblu, Jedynka to ubiegłoroczny mistrz Młodzików, którego docelowym rocznikiem w klubie, jest właśnie kategoria kadeta. Zawodnicy i trenerzy znają się bardzo dobrze, szanują się i nikt nikogo raczej nie zaskoczył. Liczyło się tylko to co wydarzy się na boisku. Pierwszy set dla gości z Jedynki, ale trzy pozostałe już dla gospodarzy. Wynik 3:1, ale tak na dobrą sprawę wszystkie sety bardzo zacięte i detale zadecydowały o wygranej. Ogólnie był to naprawdę fajny mecz na wysokim poziomie. Po nim rozmawialiśmy z Marcinem Stachowskim z Jedynki i Szymonem Kurowskim z Energetyka:

W innym meczu tej grupy zmierzyły się zespoły Jokera, a mianowicie dwójka z trójką. Lepszy ten drugi, co jak nam zakulisowo powiedzieli wspomnieni wyżej trenerzy, jest najlepszą ekipą pilan w tym sezonie. Mecz Jokera 1 z MKS-em Jarocin został przełożony na 30 listopada. W tabeli na czele Energetyk z dwoma zwycięstwami na koncie.

W grupie E Szamotulanin wymęczył wygraną nad Jantarem Kalisz. Dwa pierwsze sety dla gospodarzy, ale dwa kolejne na przewagi dla gości z Kalisza. tiebreak też zakończony różnicą dwóch punktów, których więcej ugrał Szamotulanin. W drugim meczu tej grupy ubiegłoroczny finalista wojewódzki UKS 9 Leszno pokonał SPS Słupcę 3:1. Dzięki wygranej Szamotulanin umocnił się na czele tabeli, warto jednak dodać, że lesznianie mają rozegrany jeden mecz mniej. Zwycięzca tej grupy będzie się bić o półfinały.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze Ligi Kadetów dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *